Деталі

chernihiv RudnikВ рамках кримінального провадження № 12017270120000127 адвокату Андрію Рудніку було видано доручення для здійснення захисту за призначенням від 22.03.2017 року № 025-442/17. Адвокат був залучений для здійснення захисту клієнта, якого обвинувачували у вчиненні тяжкого кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 185 КК України (таємне викрадення чужого майна (крадіжка), поєднана з проникненням до приміщення). За вчинення кримінального правопорушення за ч. 3 ст. 185 КК України передбачена кримінальна відповідальність у виді позбавлення волі на строк від 3 до 6 років. У судовому засіданні обвинувачений свою вину у пред'явленому йому обвинуваченні за ч.3 ст.185 КК України визнав повністю та щиро каявся. При призначенні покарання суд відповідно до ст. 65 КК України враховав ступінь тяжкості вчиненого злочину, який відноситься до категорії тяжких злочинів, особу винуватого, який є не судимий в силу ст. 89 КК України, перебуває у фактичних шлюбних відносинах без реєстрації шлюбу, працює, його посередню характеристику з місця проживання, обставини, що пом’якшують покарання щире каяття та добровільне відшкодування шкоди, відсутність обставин, що обтяжують покарання, і дійшов висновку про необхідність призначення обвинуваченому покарання за ч. 3 ст. 185 КК України у виді позбавлення волі з одночасним звільненням від його відбування зі встановленням іспитового строку. Відповідно до вироку Ічнянського районного суду Чернігівської області від 21.04.2017 року підзахисного адвоката Андрія Рудніка визнано винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 185 КК України, і призначено покарання у виді 3 років позбавлення волі. На підставі ст. 75, 76 КК України обвинуваченого звільнено від відбування призначеного покарання за вироком суду зі встановленням йому іспитового строку терміном 1 рік.

Деталі

chernihiv KotenokВ рамках кримінального провадження № 12016270160000322 адвокату Котенку Андрію було видано доручення для здійснення захисту за призначенням від 13.12.2016 року № 025-1868/16. Адвокат був залучений для здійснення захисту клієнтки, яку обвинувачували у вчиненні середньої тяжкості кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 185 КК України (таємне викрадення чужого майна, вчинене повторно). За вчинення кримінального правопорушення передбачена кримінальна відповідальність у виді позбавлення волі на строк до 5 років. В ході розгляду кримінального провадження у суді між обвинуваченою та потерпілою було досягнуто угоду про примирення. З урахуванням істотних обставин кримінального провадження та обставин, які обтяжують і пом’якшують покарання, сторони досягли домовленості про покарання обвинуваченій. Так, сторони дійшли згоди про призначення покарання за вчинене кримінальне правопорушення із застосуванням ст. 69 КК України, перейшовши до іншого більш м’якого виду основного покарання, передбаченого санкцією статті. Відповідно до вироку Чернігівського районного суду Чернігівської області від 17.02.2017 року підзахисну адвоката Котенка Андрія визнано винною у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.185 КК України, і призначено покарання із застосуванням ч. 1 ст. 69 КК України у виді громадських робіт на строк 240 годин.

Деталі

фото БузинаВ рамках кримінального провадження № 12016270010009701 адвокату Наталії Бузині було видано доручення для здійснення захисту за призначенням від 07.11.2016 року № 025-1666. Адвокат була залучена для здійснення захисту клієнта, якого обвинувачували у вчиненні тяжкого кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 186 КК України (відкрите викрадення чужого майна, вчинене за попередньою змовою групою осіб, поєднане із застосуванням насильства, що не є небезпечним для життя та здоров’я потерпілого). За вчинення кримінального правопорушення за ч. 2 ст. 186 КК України передбачена кримінальна відповідальність у виді позбавлення волі на строк від 4 до 6 років. У судовому засіданні обвинувачений свою вину у пред'явленому йому обвинуваченні за ч.2 ст.186 КК України визнав повністю, та підтвердив правильність обставин, що викладені у обвинувальному акті. На підставі ст.66 КК України, суд визнав обставинами, що пом’якшують покарання обвинуваченого: щире каяття, активне сприяння розкриттю злочину, добровільно відшкодування, завданої моральної та майнової шкоди потерпілому. Вирішуючи питання про міру покарання обвинуваченому, суд дійшов висновку, що обвинуваченому необхідним та достатнім покаранням для його виправлення та попередження нових кримінальних правопорушень буде мінімальний строк покарання, передбачений санкцією інкримінованої йому статті, у виді позбавлення волі, із звільненням від відбування покарання зі встановленням іспитового строку та додаткових обмежень на підставі ст. 76 КК України. Відповідно до вироку Деснянського районного суду міста Чернігова від 15.12.2016 року підзахисного адвоката Наталії Бузини визнано винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 186 КК України, і призначено покарання у виді 4 років позбавлення волі. На підставі ст. 75, 76 КК України обвинуваченого звільнено від відбування призначеного покарання за вироком суду зі встановленням йому іспитового строку терміном 1 рік.

Деталі

chernihiv ErashovДо Чернігівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернулася особа, яка перебуває під юрисдикцією України, якщо середньомісячний сукупний дохід їхньої сім'ї нижчий суми прожиткового мінімуму, розрахованого та затвердженого відповідно до Закону України "Про прожитковий мінімум" для осіб, які належать до основних соціальних і демографічних груп населення, з питанням щодо визнання незаконною відмову Чернігівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України у зарахуванні до загального страхового стажу визначеного періоду роботи. Отримавши доручення № 1-183/16 від 22.09.2016 року, адвокат Роман Єрашов зустрівся з клієнтом, дослідив обставини справи та склав позовну заяву. У позовній заяві в інтересах клієнта, адвокат просив суд - визнати протиправною відмову Чернігівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України у зарахуванні до загального страхового стажу клієнта періоду роботи з 05.12.1988 до 27.02.1994 в науково-виробничому кооперативі «Іскра»; зобов'язати Чернігівське об'єднане управління Пенсійного фонду України зарахувати до загального страхового стажу клієнта період роботи з 05.12.1988 до 27.02.1994 в науково-виробничому кооперативі "Іскра" та провести перерахунок із врахуванням зарахованого до загального страхового стажу періоду роботи з 05.12.1988 до 27.02.1994 в науково-виробничому кооперативі "Іскра". Для підтвердження обставин, на які посилався у своїй позовній заяві адвокат, Романом Єрашовим було складено та подано до суду клопотання про виклик та допит у суді свідків. У судовому засіданні адвокат та його клієнт підтримали подану позовну заяву, просили її задовольнити.
01 лютого 2017 року Деснянський районний суд м. Чернігова вирішив позовну заяву задовольнити в повному обсязі. Не погоджуючись із рішенням суду першої інстанції, відповідачем - Чернігівським об'єднаним управління Пенсійного фонду України було подано апеляційну скаргу. Адвокатом на апеляційну скаргу відповідача було складено та подано заперечення. Відповідно до ухвали Київського апеляційного адміністративного суду від 20 березня 2017 року апеляційна скарга Чернігівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України залишена без задоволення, а постанова Деснянського районного суду м. Чернігова від 01.02.2017 року - без змін.

Деталі

chernihiv ErashovВ рамках кримінального провадження № 1201527001000214 адвокату Роману Єрашову було видано доручення для здійснення захисту за призначенням від 24.10.2016 року № 025-1594. Адвокат був залучений для здійснення захисту клієнта, якого обвинувачували у вчиненні тяжкого кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 286 КК України (як порушення правил безпеки дорожнього руху особою, яка керує транспортним засобом, що спричинило потерпілому тяжке тілесні ушкодження). За вчинення кримінального правопорушення за ч. 2 ст. 286 КК України передбачена кримінальна відповідальність у виді позбавлення волі на строк від 3 до 8 років. У судовому засіданні обвинувачений свою вину у пред'явленому йому обвинуваченні за ч.2 ст.286 КК України визнав повністю, та підтвердив правильність обставин, що викладені у обвинувальному акті. Щиро каявся у скоєному. Вирішуючи питання про міру покарання обвинуваченому, суд врахував характер та ступінь тяжкості вчиненого кримінального правопорушення, його наслідки, що заподіяна шкода відшкодована повністю і потерпілий претензій до обвинуваченого не має, думку потерпілого щодо призначення покарання, не пов'язаного з реальним позбавленням волі, особу обвинуваченого - його вік, освіту, сімейний та майновий стан, стан його здоров'я, що він є інвалідом 2 групи, позитивні характеристики за місцем роботи та проживання, що раніше обвинувачений не притягувався до кримінальної та адміністративної відповідальності. Із врахуванням обставин, які пом'якшують покарання, а саме щирого каяття обвинуваченого, активного сприяння розкриттю злочину та добровільного відшкодування завданого збитку суд дійшов висновку, що обвинуваченому необхідним та достатнім покаранням для його виправлення та попередження нових кримінальних правопорушень буде мінімальний строк покарання, передбачений санкцією інкримінованої йому статті, у виді позбавлення волі, із звільненням від відбування покарання зі встановленням іспитового строку та додаткових обмежень на підставі ст. 76 КК України. Відповідно до вироку Деснянського районного суду міста Чернігова від 27.03.2017 року підзахисного адвоката Романа Єрашова визнано винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 286 КК України і призначено покарання у виді 3 років позбавлення волі. На підставі ст. 75, 76 КК України обвинуваченого звільнено від відбування призначеного покарання за вироком суду зі встановленням йому іспитового строку терміном 2 роки.

Деталі

BPDРегіональним центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернігівській області було видано доручення у кримінальному провадженні № 12016270240000023 адвокату Анатолію Бабичу від 26.10.2016 року № 025-1607. Захисту потребував чоловік, якого обвинувачували у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 309 КК України (незаконне придбання та зберігання наркотичних засобів без мети збуту) та ч. 2 ст. 186 КК України (відкрите викрадення чужого майна (грабіж), вчинене повторно). Обвинувачений не визнавав свою вину в інкримінованих йому злочинах. Згідно з нормами кримінально процесуального законодавства, обов'язок доказування належності та допустимості доказів, даних щодо розміру процесуальних витрат та обставин, які характеризують обвинуваченого, покладається на сторону, що їх подає. Перевірка доказів на їх допустимість є найважливішою гарантією забезпечення прав і свобод людини і громадянина в кримінальному процесі та ухвалення законного і справедливого рішення у справі. Завдяки правовій позиції адвоката та обраній стратегії захисту, у суді, вдалося визнати недопустимими частину доказів, зібраних стороною обвинувачення - такими, що отримані в порушення порядку, встановленому кримінальним процесуальним законом. Згідно зі ст. 62 Конституції України обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Тобто, ті докази, які були у суді, тлумачилися лише на користь клієнта. Відповідно до ч. 3 ст. 373 КПК України, обвинувальний вирок не може ґрунтуватися на припущеннях і ухвалюється лише за умови доведення у ході судового розгляду винуватості особи у вчиненні кримінального правопорушення. І саме у суді було встановлено, що підзахисний адвоката не скоював інкримінованого йому злочину, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України, адже прямих доказів його винуватості прокурор не надав. Однак, у суді знайшло своє підтвердження вчинення обвинуваченим тяжкого кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 186 КК України. За вчинення кримінального правопорушення передбачена кримінальна відповідальність у виді позбавлення волі на строк від 4 до 6 років. Адвокат у ході судового розгляду наполягав на призначенні підзахисному покарання, не пов’язаного з позбавленням волі, із врахуванням таких пом’якшуючих обставин як відсутність претензій з боку потерпілого та відсутність обтяжуючих обставин. За результатами розгляду кримінального провадження, вироком Коропського районного суду Чернігівської області від 07.02.2017 року клієнта було визнано невинуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України та виправдано у зв’язку з недоведеністю вчинення ним кримінального правопорушення. Обвинуваченого було визнано винним у вчиненні кримінального правопорушення за ч. 2 ст. 186 КК України та призначено мінімальну міру покарання відповідно до санкції статті за даний злочин у вигляді 4 років позбавлення волі. На підставі ст. 75, 76 КК України обвинуваченого звільнено від відбування призначеного покарання за вироком суду зі встановленням йому іспитового строку терміном 2 роки.

Деталі

chernihiv Kuhta2Адвокату Кухті Володимиру Борисовичу було видано доручення від 20.03.2017 року № 025-427 для вирішення судом питань під час виконання вироку. Правової допомоги потребував чоловік, стосовно якого надійшло до суду подання відділу з питань пробації про вирішення питання про скасування іспитового строку, встановленого вироком Бахмацького районного суду Чернігівської області від 07.06.2016 року та направлення на реальне відбування покарання. В судовому засіданні представник відділу з питань пробації акцентував увагу на тому, що протягом встановленого іспитового строку за вироком суду в 1 рік клієнт зарекомендував себе негативно, неодноразово не з’являвся до органу пробації для реєстрації без поважних причин, що явно свідчить про небажання його стати на шлях виправлення. Засуджений та його адвокат Володимир Кухта у судовому засіданні заперечили проти задоволення клопотання представника органу пробації, пояснивши, що неявка на реєстрацію було допущена чоловіком лише двічі та була мотивована поважними причинами. Окрім того, клієнт запевнив, що він не мав наміру ухилятися від покладених на нього судом обов’язків і не дивлячись на те, що інспектор вніс дане подання до суду, у визначені дні він продовжує з’являтися до органу пробації для реєстрації. Заслухавши учасників судового засідання та дослідивши матеріали справи, суд не знайшов підстав для скасування відбування покарання з випробуванням та направлення засудженого для реального відбування покарання у виді позбавлення волі. Ухвалою Бахмацького районного суду Чернігівської області від 23.03.2017 року у задоволенні подання інспектора відділу з питань пробації про скасування іспитового строку, встановлено у відношенні клієнта, відмовлено.

Деталі

IMG Самойленко1В рамках кримінального провадження № 12016270180000873 адвокату Самойленку Миколі Дмитровичу було видано доручення для здійснення захисту за призначенням від 02.08.2016 року № 025-0001191. Адвокат був залучений для здійснення захисту клієнта, який обвинувачувався у вчиненні тяжкого кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 185 КК України (таємне викрадення чужого майна, поєднане з проникненням у житло). За вчинення кримінального правопорушення передбачена кримінальна відповідальність у виді позбавлення волі на строк від 3 до 6 років.

В ході розгляду кримінального провадження було встановлено, що обвинувачений незаконно проник до житлового будинку потерпілого, звідки таємно викрав грошові кошти в сумі 700 грн, які належали потерпілому. У судовому засіданні чоловік свою вину у вчиненні інкримінованого його злочину визнав повністю. При призначенні міри покарання клієнту адвокат просив суд врахувати характеризуючі дані підзахисного та обставини, що пом’якшують покарання, а саме щире каяття, активне сприяння розкриттю злочину, відсутність раніше судимостей, відшкодування потерпілому матеріального збитку та призначити покарання із застосуванням ст. 69 КК України, перейшовши до іншого більш м’якого виду основного покарання, передбаченого санкцією статті. Відповідно до вироку Ніжинського міськрайонного суду Чернігівської області від 05.01.2017 року підзахисного адвоката Самойленка Миколи Дмитровича визнано винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.185 КК України, і призначити покарання із застосуванням ч. 1 ст. 69 КК України у виді громадських робіт на строк 200 годин.

Деталі

chernihiv YarovoiВ рамках кримінального провадження № 12016270170000692 адвокату Яровому Олександру Івановичу було видано доручення для здійснення захисту за призначенням від 30.11.2016 року № 025-0001802. Адвокат був залучений для здійснення захисту клієнта, який обвинувачувався у вчиненні тяжкого кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 263 КК України (носіння, зберігання, придбання бойових припасів без передбаченого законом дозволу). За вчинення кримінального правопорушення передбачена кримінальна відповідальність у виді позбавлення волі на строк від 3 до 7 років.

В ході розгляду кримінального провадження було встановлено, що обвинувачений випадково у лісі знайшов 14 патронів, які перевіз за місцем свого проживання та зберігав без передбаченого законом дозволу. У судовому засіданні чоловік свою вину у вчиненні інкримінованого його злочину визнав повністю. Не оспорюючи правильності кваліфікації дій підзахисного, під час розгляду справи у суді першої інстанції адвокат, акцентуючи увагу на характеризуючих даних клієнта, обставинах, що пом’якшують покарання, наполягав на призначенні покарання клієнту, не пов’язаного із позбавленням волі. Із врахуванням обставин, які пом'якшують покарання, а саме щирого каяття, активного сприяння розкриттю злочину, відсутності раніше судимостей, відсутності обставин, що обтяжують покарання суд прийшов до висновку про необхідність призначення обвинувачуваному більш м’якого основного виду покарання, не зазначеного в санкції частини статті за даний злочин. Відповідно до вироку Менського районного суду Чернігівської області від 08.02.2017 року підзахисного адвоката Ярового Олександра Івановича визнано винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.263 КК України, і покарання із застосуванням ч. 1 ст. 69 КК України у виді громадських робіт на строк 200 годин.

Деталі

IMG ЯковлевДо Чернігівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернувся клієнт, що має статус інваліда, який отримує пенсію або допомогу, що призначається замість пенсії, у розмірі менше двох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб з питанням щодо відшкодування матеріальної та моральної шкоди. Отримавши доручення місцевого центру № 1-147/16 від 22.08.2016 року, адвокат Андрій Яковлев зустрівся з клієнтом, дослідив обставини справи, надав правову допомогу та склав лист-претензію до Комунального підприємства “Чернігівське тролейбусне управління” з вимогою відшкодувати моральну та матеріальну шкоду клієнту. КП “ЧТУ” відмовило в задоволенні вимог. Згодом адвокатом було складено позовну заяву про відшкодування моральної та матеріальної шкоди. Позовні вимоги були мотивовані заподіянням матеріальної та моральної шкоди внаслідок дорожньої пригоди, яка сталася через порушення водієм тролейбусу вимог посадової інструкції, що призвело до затискання ноги позивача стулками дверей і подальшого падіння чоловіка на проїзну частину внаслідок початку руху тролейбуса. За наслідками даної дорожньої пригоди чоловік травмував ногу, пошкодив взуття та отримав моральну шкоду. В рамках даної цивільної справи адвокатом було складено адвокатський запит, клопотання про виклик свідка, клопотання про витребування матеріалів справи щодо притягнення водія тролейбусу до дисциплінарної відповідальності. Деснянський районний суд м. Чернігова, оцінюючи зібрані у цивільному провадженні докази, встановив доведеним факт завдання позивачу майнової та моральної шкоди відповідачем. 29 листопада 2016 року Деснянський районний суд м. Чернігова вирішив позов задовольнити, стягнути з відповідача на користь позивача в рахунок відшкодування матеріальної шкоди 409 грн. 90 коп., 220 грн. 80 коп. в рахунок відшкодування збитків за проведене товарознавче дослідження та 1000 грн. в рахунок відшкодування моральної шкоди.

   
© 2015 Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернігівській області | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | admin@ legalaid.gov.ua