Як захистити права неповнолітньої дитини для оформлення соціальних виплат , якщо при її народженні мати не перебувала у шлюбі?

Деталі

papanepapaДо Ніжинського місцевого центру з надання БВПД звернулася жінка із проханням допомогти встановити факт батьківства для оформлення соціальних виплат на неповнолітню дочку у зв’язку із втратою годувальника.

Захист прав громадянки здійснював адвокат системи безоплатної вторинної правової допомоги Андрій Котенок.

Так сталося , що жінка перебувала у зареєстрованому шлюбі з 1985 року по 1998 рік , але і після розірвання шлюбу родина продовжувала проживати однією сім’єю у придбаному під час шлюбу спільному будинку . У шлюбі у них народилося двоє дітей 1986 року народження , а от третя дитина з’явилася вже після розлучення у 2000 році. Родина продовжувала жити до 2006 року. Після смерті чоловіка , батька дитини, виникла необхідність офіційного визнання батьківства для оформлення соціальних виплат на неповнолітню дочку.

В ході судового засідання адвокат системи безоплатної вторинної правової допомоги, обґрунтовуючи позов, зазначив, що відповідно до статті 7 Конвенції « Про права дитини» - дитина, наскільки це можливо, повинна знати своїх батьків. Згідно зі ст. 52 Конституції України діти рівні у своїх правах незалежно від походження , а також того народжені вони у шлюбі чи поза ним.

Доказовою базою став експертний висновок на біологічне батьківство, де підтверджена вірогідність біологічного батьківства майже на 91,398 %. Окрім того, згідно свідоцтва про народження , виданого відділом реєстрації актів громадського стану Ніжинського місьвиконкому у березні 2001 року, в графі «батько» зазначений саме чоловік, з яким жінка проживала з 1985 року.

Дослідивши усі докази по справі, Ніжинський місьрайонний суд дійшов висновку , що заява обґрунтована і підлягає задоволенню у повному обсязі.

Довідково. Згідно ст. 125 СК України , якщо мати та батько дитини не перебувають у шлюбі між собою, походження дитини від матері визначається на підставі документа закладу охорони здоров’я про народження нею дитини. При цьому походження батька дитини визначається за заявою матері чи батька дитини, або за рішенням суду. Позов про визнання батьківства може бути пред’явлений матір’ю, опікуном, піклувальником дитини, особою, яка утримує та виховує дитину, а також самою дитиною, яка досягла повноліття.

За отриманням консультації та захистом своїх прав звертайтеся до Ніжинського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги (м. Ніжин, вул. Богуна, 8 (3-й поверх) або за телефоном (04631) 7-16-15) та його структурних підрозділів ( бюро правової допомоги ), а також за номером цілодобової телефонної лінії – 0 800 213 103.

   
© 2015 Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернігівській області | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | admin@ legalaid.gov.ua