Про соціальний та правовий захист дітей говорили з соціальними педагогами Чернігівщини.

Деталі

211119 3Сьогодні директор Чернігівського місцевого центру з надання БВПД Володимир Бобруйко спільно з головним спеціалістом відділу комунікації та правопросвітництва Регіонального центру з надання БВПД у Чернігівській області Дмитром Савуляком та юристом партнерської організації «МАРТ» Дмитром Науменком зустрілись з соціальними педагогами Чернігівщини.

Після вступного слова, під час якого присутні ознайомились з роботою системи БПД та громадської організації «МАРТ», розпочалась жвава дискусія, темою якої були питання, що стосуються прав дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та пов’язаних з цим проблем. На всі питання були надані змістовні відповіді, зокрема, присутні дізнались, що підставою обов’язкового представництва можна вважати народження дитини, посвідчене належним чином (кровна спорідненість). Це закріплено в статті 242 Цивільного кодексу України, згідно з якою законними представниками є батьки (стосовно своїх малолітніх та неповнолітніх дітей).211119 2

Законними представниками малолітніх дітей є також усиновлювачі, які за своїм правовим становищем прирівнюються до батьків (стаття 207 Сімейного кодексу України).

До обов’язкового представництва, яке окрім вказівки закону передбачає ще й наявність адміністративного акту, можна віднести інститут опіки. За рішенням служби в справах неповнолітніх або рішення суду може бути встановлено опіку або піклування. Особи, які призначені опікунами або піклувальниками є законними представниками тих осіб, відносно до яких прийнято відповідне рішення.

211119 1

Відповідно до статті 14 Закону України «Про безоплатну правову допомогу» діти мають право на отримання безоплатної вторинної правової допомоги. Для її отримання законним представникам дітей потрібно звернутись до центру чи бюро правової допомоги, у разі, якщо законним представником дитини є директор соціального закладу, то він повинен особисто звернутись до центру для надання вторинної правової допомоги дитині, - розповів Володимир Бобруйко.

Дмитро Науменко ознайомив присутніх з результатами моніторингу будинків-інтернатів області: всього було відвідано 10 установ, звернув увагу на недоліки, які були виявлені в ході моніторингу. Після чого надав необхідні рекомендації для їх усунення.

Єдиний номер системи безоплатної правової допомоги 0 800 213 103.

   
© 2015 Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернігівській області | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua