Практика надання правової допомоги адвокатом «Pro bono»

Деталі

chernihiv GrobokЗ метою отримання консультації стосовно захисту порушених прав до Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернігівській області звернувся громадянин, син якого потребує відновлення порушених прав у сфері відшкодування власником підприємства шкоди, заподіяної працівникові ушкодженням здоров'я, пов'язаним з виконанням ним трудових обов'язків. Активну участь у наданні роз’яснень чинного законодавства в даній ситуації взяв адвокат Гробок Сергій Васильович. Уважно вислухавши чоловіка, адвокат надав правову консультацію із зазначенням ряду практичних порад для відновлення порушення прав його сина. У зв’язку з тим, що громадянин не є суб'єктом наданням безоплатної вторинної правової допомоги, адвокат Гробок Сергій Васильович без вагань погодився надати правову допомогу «Pro bono».

Під час спілкування було встановлено, що син клієнта, який на той час перебував на стаціонарному лікуванні, потребує відновлення порушених прав у сфері відшкодування власником підприємства шкоди, заподіяної працівникові ушкодженням здоров'я, пов'язаним з виконанням ним трудових обов'язків.
В ході розмови, чоловік повідомив, що його син, перебуваючи в трудових відносинах із підприємством, потрапив у дорожньо-транспортну подію на службовому автомобілі по дорозі з обідньої перерви на роботу. Внаслідок ДТП чоловік отримав складні ушкодження та змушений був проходити лікування, більш як 4 місяці. Не дивлячись на обставини справи, на підприємстві не було складено акт про нещасний випадок на виробництві та не відшкодовано шкоду, заподіяну ушкодженням здоров’я.
В ході правової консультації, наданої адвокатом, було роз’яснено положення ст.ст. 171,173 КЗпП України, а саме обов'язок власника або уповноваженого ним органу щодо розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві. Також, адвокат запропонував звернутися з письмовою заявою до роботодавця з вимогою скласти акт про нещасний випадок на виробництві; до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України та Державної служби України з питань праці з вимогою проведення перевірки на підприємстві.
Також, адвокат звернув увагу на перелік обов’язкових документів для підтвердження факту перебування у трудових відносинах із підприємством у разі необхідності звернення до суду для захисту порушених прав.
Отримавши розгорнуту правову консультацію, чоловік висловив слова глибокої вдячності адвокату Гробку Сергію Васильовичу.

   
© 2015 Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернігівській області | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua