Адвокат Григорій Марченко домігся справедливості для свого клієнта

Деталі

Marchenko GАдвокат Григорій Марченко із Чернігова зміг у судовому порядку захистити права свого клієнта, якого несправедливо обвинуватили в ухиленні від призову до мобілізації.
Адвокат Григорій Марченко надавав безоплатну вторинну правову допомогу клієнту на підставі ухвали Коропського районного суду Чернігівської області від 27.11.2015 року. В рамках кримінального провадження № 12015270140000111 від 07.04.2015 року йому було видано доручення Регіональним центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернігівській області від 27.11.2015 р. № 1561/15 для здійснення захисту прав клієнта, який обвинувачувався у вчиненні середньої тяжкості кримінального правопорушення, передбаченого ст. 336 КК України (карається позбавленням волі на строк від 2 до 5 років), а саме ухилення від призову за мобілізацією.

Завдяки активній участі адвоката у ході розгляду кримінального провадження в суді першої інстанції, який ретельно проаналізував матеріали справи на предмет достатності доказів, якими сторона обвинувачення обґрунтовувала вину його клієнта, виявилося: акт про відмову від отримання повістки було підписано касиром сільської ради, а не обвинуваченим. Адвокат повною мірою використав своє право на подачу клопотань щодо витребування документів та допит свідків на підтвердження позиції захисту. Так, свідки захисту у суді пояснили, що у день, коли приїжджали працівники райвіськкомату, вони розмовляли із матір’ю та співмешканкою обвинуваченого, його самого на території господарства не було. Відповідно до ч. 3 ст. 373 КПК України, обвинувальний вирок не може ґрунтуватися на припущеннях і ухвалюється лише за умови доведення у ході судового розгляду винуватості особи у вчиненні кримінального правопорушення.
Тож завдяки захиснику вироком Коропського районного суду Чернігівської області від 01.03.2016 його клієнта визнано невинуватим у пред'явленому обвинуваченні та виправдано за невстановленням доказів для доведення його винуватості у суді. Не можна звинувачувати людини у тому, що вона не робила. А хлопець зможе самостійно отримати повістку і довести свій обов’язок перед державою.

   
© 2015 Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернігівській області | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua