Адвокат довела відсутність достатніх доказів для доведення винуватості її клієнта після спливу трирічних судових тяжб

Деталі

ЧіковаЧернігівський адвокат Тетяна Чікова захистила інтереси особи, яку три роки тримали під вартою і звинувачували у незаконному зберіганні з метою збуту та збуті наркотичних засобів. Після професійних дій адвоката клієнта звільнено з-під варти в залі апеляційного суду.

Миколу* звинувачували у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 307 КК України, а саме у незаконному зберіганні з метою збуту та збуті наркотичних засобів, вчинені особою, яка раніше вчинила злочин, передбачений статтею 309, 310 КК України та повторно. Відповідальність за вчинення такого кримінального правопорушення передбачена у вигляді позбавлення волі на строк від 6 до 10 років з конфіскацією майна. У рамках кримінального провадження (№12012260270000052 від 27.11.2012 року) до підозрюваного було застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Тому, з осені 2012 року клієнт перебував в місцях несвободи. На стадії досудового розслідування та суду першої інстанції захист громадянина здійснював адвокат за договором про надання правової допомоги. Вироком Чернігівського районного суду Чернігівської області від 14 березня 2013 року клієнта було визнано винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 307 КК України і призначено покарання у виді шести років позбавлення волі з конфіскацією усього належного йому майна.
Не погоджуючись із вироком суду першої інстанції, обвинувачений подав апеляційну скаргу, в якій просив вирок Чернігівського районного суду Чернігівської області від 14 березня 2013 року скасувати та постановити новий, яким виправдати за відсутністю в його діях складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 307 КК України. Також, чоловік заявив клопотання про призначення йому захисника за рахунок держави на стадії розгляду справи у суді апеляційної інстанції.
Для здійснення захисту Миколи Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернігівській області видав доручення адвокату Тетяні Чіковій від 17.06.2013 року № 795/13. З урахуванням погодженої позиції захисту, підзахисний адвоката свою вину у вчиненому кримінальному правопорушення не визнавав у повному обсязі.
У березні 2016 року доповнена адвокатом апеляційна скарга обвинуваченого розглядалась втретє апеляційним судом Чернігівської області, після скасування Вищим спеціалізованим судом України попередніх ухвал апеляційного суду в цьому провадженні.
В суді заслухали обвинуваченого та захисника, які просили скасувати вирок та постановити новий з метою виправдати Миколу за відсутністю в його діях складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 307 КК України. Після них виступив прокурор який заперечив проти задоволення апеляційної скарги обвинуваченого, вважав вирок суду обґрунтованим і законним та просив залишити його без змін. Колегія судів вивчивши матеріали кримінального провадження та обговоривши доводи апеляційної скарги, дійшла до висновку, що при розгляді кримінального провадження не встановлені достатні докази для доведення в суді винуватості обвинуваченого в незаконному зберіганні з метою збуту та збуті наркотичних засобів і на даний час вичерпані можливості їх отримання, тому вирок суду Чернігівського районного суду Чернігівської області від 14 березня 2013 року, яким Миколу було визнано винним, підлягає скасуванню, а кримінальне провадження закриттю на підставі п.3 ч.1 ст.284 КПК України.
Відповідно до ухвали апеляційного суду Чернігівської області від 25.03.2016 року вирок Чернігівського районного суду Чернігівської області від 14 березня 2013 року щодо підзахисного адвоката Тетяни Чікової скасовано, а кримінальне провадження щодо нього закрито на підставі ст.284 ч.1 п.3 КПК України (не встановлені достатні докази для доведення винуватості особи в суді і вичерпані можливості їх отримати).
Клієнта звільнено з-під варти в залі апеляційного суду після спливу трьохрічного терміну перебування під вартою.

* Ім’я змінене із етичних міркувань

   
© 2015 Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернігівській області | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua