Секретарів сільських, селищних та міських рад області знайомили з роботою системи надання безоплатної правової допомоги

Деталі

010616 41 червня 2016 року начальник відділу взаємодії з суб’єктами надання безоплатної первинної правової допомоги Чернігівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Олена Михайленко разом з юристом громадської організації “Чернігівський громадський комітет захисту прав людини” Наталією Піддубною виступили перед секретарями сільських, селищних та міських рад області під час їх навчання за професійною програмою підвищення кваліфікації в Чернігівському центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій.

Олена Михайленко розкрила тему “Роль місцевих рад в організації системи надання безоплатної правової допомоги”. Під час виступу секретарів ознайомлено з структурою системи безоплатної вторинної правової допомоги та місцем в ній Чернігівського місцевого центру з надання БВПД; з концепцією бюро правової допомоги, яка має на меті посилення правової спроможності територіальних громад, що неможливо без активної участі органів місцевого самоврядування; повідомлено про категорії осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу; роз'яснено порядок надання безоплатної вторинної правової допомоги; наведено приклади спільної співпраці з органами місцевого самоврядування.
Доповідач звернула особливу увагу на питання щодо затвердження на рівні територіальних громад Програм надання безоплатної правової допомоги, метою яких є забезпечення доступу до безоплатної правової допомоги мешканцям віддалених населених пунктів, зокрема, соціально вразливим верствам населення, набуття громадянами необхідного рівня правових знань тощо, а також навела приклад затвердження такої програми Деснянською об'єднаною територіальною громадою.
Наталія Піддубна доповнила, що прийняття Програми є фінансово доступним для громади, адже потребує небагато коштів, які, в основному, підуть на покриття транспортних витрат. Програма допоможе вдосконалити систему правової освіти населення, підвищити рівень довіри громади до органів місцевого самоврядування, а робота мобільних пунктів консультування громадян дозволить значно розвантажити секретарів рад. Також слухачів ознайомлено з запровадженням в Україні практики створення комунальної установи як суб'єкта налдання безоплатної первинної правової допомоги та наведено приклад комунальної установи “Центр з надання безоплатної первинної правової допомоги Скадовської міської ради Скадовського району Херсонської області”.
Під час виступів надавались змістовні відповіді на запитання, залишено інформаційні матеріали.

   
© 2015 Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернігівській області | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua