Адвокат з Чернігівщини довів у суді невинуватість клієнта, якого обвинувачували у вчиненні тяжкого злочину

Деталі

chernihiv LizakАдвокат Григорій Лизак довів у суді, що його неповнолітній клієнт невинний у вчиненні грабежу, поєднаного з насильством.

Григорій Лизак отримав доручення від Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернігівській області від 23.02.2016 року № 025-0000251. Захисту потребував неповнолітній хлопець, якого обвинувачували у вчиненні тяжкого кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 186 КК України, а саме у вчиненні грабежу (відкритого викрадення чужого майна), поєднаного з насильством, яке є небезпечним для життя чи здоров’я потерпілого. За вчинення такого злочину передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 4 до 6 років.
Обвинувачений свою вину в інкримінованому йому кримінальному правопорушенні не визнавав. Адвокату ж Григорію Лизаку у суді вдалося довести, що частина доказів, зібраних стороною обвинувачення, має бути визнаною недопустимою, тобто такою, що отримана з порушенням порядку, встановленим кримінальним процесуальним законом.
Згідно зі ст. 62 Конституції України обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Такий обов'язок суду щодо забезпечення презумпції невинуватості і права на справедливий судовий розгляд узгоджується з практикою Європейського Суду з прав людини. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь. Відповідно до ч. 3 ст. 373 КПК України, обвинувальний вирок не може ґрунтуватися на припущеннях і ухвалюється лише за умови доведення у ході судового розгляду винуватості особи у вчиненні кримінального правопорушення.
У суді було встановлено, що клієнт не скоював інкримінованого йому злочину, адже прямих доказів його винуватості прокурор не надав. Стороною обвинувачення у даному кримінальному провадженні не було здобуто допустимих, достатніх, належних, достовірних доказів, не доведено, що кримінальне правопорушення вчинене підзахисним адвоката Григорія Лизака. Вироком Щорського районного суду Чернігівської області від 06.07.2016 року неповнолітнього клієнта визнано невинуватими у пред'явленому обвинуваченні та виправдано.

   
© 2015 Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернігівській області | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua