Адвокат з Чернігівщини довів невинуватість клієнта, якого звинувачували у незаконному придбанні та зберіганні наркотичного засобу

Деталі

chernihiv DvornichenkoАдвокат Михайло Дворніченко захистив у суді права чоловіка, якого повторно намагалися звинуватити у причетності до злочину, якого він не вчиняв, а саме у незаконному придбанні та зберіганні наркотичного засобу без мети збуту.

Адвокат Михайло Дворніченко отримав доручення від Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернігівській області від 01.03.2016 року № 025-0000306. Захисту потребував чоловік, якого обвинувачували у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України, а саме у незаконному придбанні та зберіганні наркотичного засобу без мети збуту.

Адвокат вступив у справу на стадії апеляційного розгляду, коли сторона обвинувачення намагалася скасувати виправдувальний вирок, який був винесений Новозаводським районним судом міста Чернігова 25 грудня 2015 року. Тоді у суді першої інстанції клієнт захищав себе самостійно. Однак, під час розгляду справи в апеляційній інстанції, чоловік вирішив скористатися правом на безоплатну вторинну правову допомогу, залучивши захисника.

Ознайомившись із матеріалами справи, адвокат відмітив, що виправдувальний вирок, винесений щодо його клієнта є законним, а апеляційна скарга прокурора надумана та необґрунтована. Обвинувачений свою вину в інкримінованому йому кримінальному правопорушенні не визнавав у повному обсязі. Однак, під час апеляційного розгляду справи, колегія суддів Апеляційного суду Чернігівської області виявила ряд істотних порушень вимог кримінально-процесуального законодавства під час розгляду справи у суді першої інстанції. У зв’язку з цим, виправдувальний вирок було скасовано, а справу призначено до нового розгляду у суді першої інстанції.

Згідно зі ст. 62 Конституції України обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Такий обов'язок суду щодо забезпечення презумпції невинуватості і права на справедливий судовий розгляд поєднуються з практикою Європейського Суду з прав людини. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачяться на її користь.

Під час нового розгляду справи у суді першої інстанції повторно встановили, що клієнт не скоював інкримінованого йому злочину, адже сторона обвинувачення у даному кримінальному провадженні не здобула допустимих, достатніх, належних, достовірних доказів на підтвердження вини чоловіка у інкримінованому йому злочині

Вироком Новозаводського районного суду міста Чернігова від 30.08.2016 року визнано невинуватими у пред'явленому обвинуваченні та виправдано.

   
© 2015 Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернігівській області | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua