Децентралізація повноважень та фінансів у системі БПД, - прийнято відповідні рішення

Деталі

bvpd logo white21 грудня 2016 року Уряд прийняв постанову КМУ «Про внесення зміни до пункту 17 Положення про Координаційний центр з надання правової допомоги», що дає можливість проведення фінансової децентралізації в системі безоплатної правової допомоги. 22 грудня наказом Мін’юсту затверджено зміни до Положення про центри з надання БВПД, у зв’язку із якими передано частину повноважень до регіональних та місцевих центрів з надання БВПД, зокрема, щодо розпорядження коштами державного бюджету та укладення контрактів/договорів із адвокатами.

Так, на засіданні Уряду прийнято КМУ «Про внесення зміни до пункту 17 Положення про Координаційний центр з надання правової допомоги» № 989 від 21.12.2016, якою вносяться зміни до Положення про Координаційний центр з надання правової допомоги, з метою конкретизації повноважень директора Координаційного центру. Такі зміни дають можливість проведення фінансової децентралізації в системі БПД, зокрема, шляхом внесення відповідних змін до положення про центри змін до Положення про центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги №3752/5 від 22.12.2016, затверджених наказом Мін’юсту від 02.07.2012 № 967/5, щодо уточнення деяких повноважень регіональних та місцевих центрів з надання БВПД. Наразі наказ щодо затвердження змін до Положення про центри з надання БВПД знаходиться на державній реєстрації в Мін’юсті.

Так, регіональні центри отримали повноваження щодо затвердження штатних розписів та кошторисів місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги. До моменту прийняття постанови, нагадаємо, повноваження щодо затвердження штатних розписів та кошторисів як регіональних , так і місцевих центрів, належали Координаційному центру.

Також регіональні центри здійснюватимуть моніторинг та оцінювання забезпечення місцевими центрами:

- проведення правопросвітницької роботи;
- надання безоплатної вторинної та безоплатної первинної правової допомоги, доступу до електронних сервісів Мін’юсту.

Місцеві центри отримують повноваження на укладення контрактів/договорів з адвокатами, включеними до Реєстру адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу, та видавати доручення адвокатам для надання БВПД суб’єктам відповідного права, визначеним пунктами 1,2,8 – 12 частини першої та частини другої статті 14 Закону України «Про безоплатну правову допомогу».

Регіональні центри та місцеві центри самостійно посвідчуватимуть довіреності адвокатам, прийматимуть подані адвокатами, з якими співпрацюють, акти надання безоплатної вторинної правової допомоги, здійснюватимуть їх перевірку та забезпечуватимуть оплатну послуг та відшкодування витрат в установленому порядку.

«Прийняте рішення сприятиме підвищенню відповідальності центрів за якість організації послуг безоплатної правової допомоги в Україні та кращій ефективності управління системою надання безоплатної правової допомоги в цілому», – директор Координаційного центру Андрій Вишневський.

   
© 2015 Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернігівській області | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua