Безоплатна правова допомога надавалась у Городнянському районному центрі зайнятості

Деталі

IMG 20170104 105557 296x2226 січня 2017 року в приміщенні Городнянського районного центру зайнятості заступник начальника відділу Городнянське бюро правової допомоги Тетяна Костюкова провела тематичний семінар на тему «Легальна зайнятість» та особистий прийом осіб, які перебувають на обліку в Городнянському районному центрі зайнятості.

З метою підвищення обізнаності безробітних щодо переваг легальної зайнятості та застереження від проявів шахрайства при працевлаштуванні обговорювалися питання щодо легалізації трудових відносин та забезпечення прав застрахованих осіб на ринку праці. Розкриваючи тему, Тетяна Костюкова наголосила, що використання найманої праці без оформлення трудових відносин тягне за собою багато негативних моментів, які суттєво впливають на майбутнє людини. Зокрема, погоджуючись на нелегальну роботу, найманий працівник власноруч позбавляє себе права на зарахування періоду роботи до страхового стажу, згідно з яким обчислюються пенсія, матеріальна допомога у разі настання безробіття, а також компенсації тимчасової непрацездатності. Учасники заходу також дізналися про порядок укладання трудового договору, цивільно-правової угоди та види шахрайства при працевлаштуванні в Україні.IMG 5823 296x166
По закінченню виступу учасникам семінару роздані флаєри «Бюро правової допомоги: ваш юридичний провідник» з контактними даними Городнянського бюро правової допомоги.
По завершенню заходу за правовою консультацією звернулися дві особи. Одним із питань було стягнення аліментів на дитину. Керівник бюро правової допомоги роз’яснила, що стягнення аліментів відбувається за рішенням суду, яке набрало законної сили. Особі, на користь якої винесене рішення (стягувачеві), необхідно звернутися з виконавчим листом, що видається судом, до органів державної виконавчої служби для примусового стягнення аліментів з боржника. Державний виконавець розраховує розмір заборгованості по аліментах і повідомляє про нього стягувача і боржника.
Інше питання стосувалося порядку поновлення державного акту на землю, який було втрачено, для оформлення спадщини. Тетяною Костюковою роз’яснено, що в разі, якщо спадкоємець не має змоги оформити спадщину відповідно до вимог законодавства у зв’язку із відсутністю правовстановлюючих документів, питання визначення належності цього майна має вирішуватись у судовому порядку, оскільки рішення суду буде юридичним документом для оформлення права на це майно.
Нагадуємо, що за отриманням консультації та захистом своїх прав мешканцям Городнянського району можна звернутись до бюро правової допомоги за адресою: м. Городня, вул. Чернігівська, 7, тел. 2-10-55 або 2-10-27 щоденно, крім вихідних, з 09.00 до 18.00 без перерви.

   
© 2015 Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернігівській області | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua