Про пільги чорнобильцям: доплати особам, які працюють у зоні відчуження

Деталі

1450453210 news3559Питання пільг для чорнобильців – це питання, які стосуються мільйонів людей нашої країни. Основним законом, котрий передбачає реалізацію конституційного права громадян, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на охорону їх життя і здоров’я, соціального захисту населення є Закон України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (далі - Закон).

Зокрема, статтею 39 Закону передбачена доплата за роботу у зоні відчуження, розмір цієї доплати визначається Кабінетом Міністрів України.
Останнім часом, у зв’язку зі значним збільшенням розміру мінімальної заробітної плати, у громадян, які працюють у зоні відчуження, виникають питання, чи виплачуватиметься така допомога у повному обсязі.
Варто зазначити, що станом на сьогодні діє Постанова Кабінету Міністрів України від 10 вересня 2008 року № 831 (зі змінами, далі - Постанова), відповідно до якої особам, які постійно працюють, а також поліцейським, особам рядового та начальницького складу органів і підрозділів служби цивільного захисту Державної служби з надзвичайних ситуацій, Державного агентства з управління зоною відчуження, військовослужбовцям Національної гвардії, Служби безпеки, Державної прикордонної служби та Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації, які постійно виконують службові обов'язки у зоні відчуження, встановлюється доплата у розмірі 150 відсотків мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня відповідного року. Така доплата визначається пропорційно відпрацьованому часу, але не більше від вказаного розміру.
Також Постановою визначається що, особам, відрядженим у зону відчуження (в тому числі поліцейським, особам рядового та начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту Державної служби з надзвичайних ситуацій, Державного агентства з управління зоною відчуження, військовослужбовцям Національної гвардії, Служби безпеки, Державної прикордонної служби та Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації), крім збереження середньої заробітної плати (грошового забезпечення) за основним місцем роботи (служби), за дні перебування у зоні провадиться доплата у вищезазначеному розмірі.
Крім того, Постановою передбачено, що особам, які постійно працюють або виконують службові обов'язки у зоні відчуження вахтовим методом, надаються безоплатно за встановленими нормами засоби індивідуального захисту, спецодяг і взуття, місця в гуртожитках. Ці особи безоплатно забезпечуються лікувально-профілактичним харчуванням.
Особам, які постійно працюють або виконують службові обов'язки у зоні відчуження, час роботи або служби зараховується до стажу роботи і вислуги років у полуторному розмірі. Особам, відрядженим у зону відчуження, надаються безоплатно засоби індивідуального захисту, спецодяг і взуття.
Також у зоні відчуження запроваджується скорочена тривалість робочого часу – не більш як 36 годин на тиждень.
Інформацію підготовлено Славутицьким бюро правової допомоги, що знаходиться за адресою: м. Славутич, Московський квартал, 12, тел. 2-01-35, 2-01-50, та працює щоденно, крім вихідних, з 9-00 год. до 18-00 год., без перерви.

   
© 2015 Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернігівській області | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua