Посилення правових можливостей місцевих громад на Чернігівщині обговорили під час круглого столу

Деталі

IMG 20170328 104838 128 березня у м.Чернігів відбувся круглий стіл на тему «Посилення правових можливостей місцевих громад Чернігівської області: проблеми та перспективи».

 У заході взяли участь директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернігівській області Ірина Протченко; начальник відділу правопросвітництва та взаємодії з суб'єктами надання безоплатної первинної правової допомоги Чернігівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Олена Михайленко; керівник програм Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Наталія Кулікова; консультант з бюджетних питань Офісу реформ при Чернігівському регіональному відділенні Асоціації міст України Микола Силенко; директор Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій Володимир Бойко; заступник начальника Управління землеустрою та охорони земель Головного управління Держгеокадастру у Чернігівській області Ігор Пузан. Серед присутніх, також, були представники об’єднаних територіальних громад Чернігівщини та засоби масової інформації.

«Пріоритетом у роботі Регіонального та місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги є  налагодження ефективного діалогу та обговорення конкретних шляхів співпраці з органами місцевого самоврядування. Так, на сьогоднішній день 9-ми районними радами та об’єднаними територіальними громадами області прийнято Програми правової освіти та надання безоплатної правової допомоги населенню громад», - зазначила директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернігівській області Ірина Протченко.

Вона підкреслила, що всі програми приймалися за сприяння та ініціативи центрів безоплатної правової допомоги та партнерських громадських організацій.IMG 20170328 102005

Тож, за сприяння Менського місцевого центру 18 березня 2016 року таку програму прийняли у Коропському районі.

24 березня 2017 року - прийняла Новгород-Сіверська районна рада.

Ніжинський місцевий центр посприяв у прийняті таких програм:

21 жовтня 2015 року – у Борзнянському районі;

26 січня 2016 року – Ніжинському районі;

07 квітня 2016 року – Вертіївській об’єднаній територіальній громаді;

7 червня 2016 року – у Варвинському районі.

За ініціативи Чернігівського МЦ:

15.06.2016 – Кіптівська об’єднана територіальна громада;

23.05.2016 – Деснянська об’єднана територіальна громада;

09.09.2016 – м.Славутич.

«Розуміючи, що новостворені об’єднані територіальні громади Чернігівщини мають чимало юридичних проблем та запитань, тому в минулому році було зроблено великий акцент саме на прийняття таких програм в громадах, які пройшли процес об’єднання. В деяких громадах програми приймалися на рік в деяких на 2. Якщо говорити про фінансову складову кожної програми, то  це мінімальні суми на відшкодування транспортних послуг та роздаткових матеріалів інформаційного характеру. Саме такі невеликі кошти прописані у цих програмах», - розказала Ірина Протченко.  

ЇЇ слова доповнила начальник відділу правопросвітництва та взаємодії з суб'єктами надання безоплатної первинної правової допомоги Чернігівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Олена Михайленко, яка розказала про роботу виїзних приймалень у рамках таких програм. Працівниця місцевого центру підкреслила необхідність програм саме для місцевого населення громад у рамках змін в документації після об’єднання.

На всі хвилюючі питання присутніх працівники центрів надали компетентні відповіді.

За правовою допомогою з кримінальних питань можна звернутися до Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернігівській області за адресоюм. Чернігів, вул. П'ятницька, 39, оф. 711.

Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги: 0-800-213-103.

   
© 2015 Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернігівській області | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua