Внутрішньо переміщені сім’ї Варвинського району отримали комплексну правову допомогу

Деталі

IMG 20170322 10052122 березня 2017 року з метою проведення інформаційно-роз’яснювальних та комунікативних заходів для внутрішньо переміщених осіб, а також вирішення найбільш актуальних правових питань цієї категорії населення у комплексі, начальник Варвинського бюро правової допомоги Юлія Коваленко спільно із працівниками поліції, соціального захисту, пенсійного фонду та центру зайнятості здійснили виїзд до внутрішньо переміщених сімей Варвинського району (смт. Варва та с. Гнідинці).

Під час спілкування із сім’ями представники різних установ намагалися відійти від стереотипів формального підходу та максимально наблизитися до вирішення проблем ВПО в комплексі. Кожному надавалися роз’яснення щодо їхнього права на зайнятість, пенсійне забезпечення, загальнообов’язкове державне соціальне страхування, соціальні послуги, освіту, безоплатну правову допомогу, тощо.
З 22 листопада 2014 року набрав чинності Закон "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб", за яким вимушені переселенці із зони проведення АТО та тимчасово окупованого Криму отримали офіційний статус. Однак відтепер до внутрішньо переміщених осіб відносяться також й іноземці та особи без громадянства, які перебувають на території України на законних підставах та мають право на постійне проживання в Україні, яких змусили залишити або покинути своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру. Для цього з’явилася законодавча підстава – набув чинності Закон № 921-VIII "Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення гарантій дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб", яким, зокрема, уточнюється поняття внутрішньо переміщеної особи та вноситься низка важливих змін до Закону "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб".
Соціальна сфера, трудові та фінансові відносини, охорона здоров’я, право власності, оренда житла, доступ до правосуддя – це не повний перелік питань, які частіше хвилюють переселенців. Актуальними були питання про звільнення з роботи, реєстрацію у центрі зайнятості без підтверджуючих документів, отримання соціальної допомоги. Спеціалісти надали роз’яснення, взята на облік внутрішньо переміщена особа, яка не має документів, необхідних для надання статусу безробітного, отримує статус безробітного без вимог, що застосовуються за звичайної процедури. До отримання документів та відомостей про періоди трудової діяльності, заробітну плату (дохід), страховий стаж допомога по безробіттю таким особам призначається у мінімальному розмірі, встановленому законодавством на випадок безробіття.IMG 20170322 101132
Якщо внутрішньо переміщена особа, яка звільнилася з роботи, але не має документів, що підтверджують факт звільнення, періоди трудової діяльності та страхового стажу, реєструється як безробітна та отримує допомогу по безробіттю, соціальні та інші послуги за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням на випадок безробіття відповідно до законодавства.
А що робити, якщо внутрішньо переміщена особа не звільнилася, у разі неможливості продовження роботи за попереднім місцем проживання. Така особа може припинити трудові відносини, надавши нотаріально посвідчену письмову заяву про припинення працівником трудових відносин із підтвердженням того, що ця заява надіслана роботодавцю рекомендованим листом (з описом вкладеної до нього такої заяви). У разі припинення приймання поштових відправлень на/з території адміністративно-територіальної одиниці, з якої здійснюється внутрішнє переміщення у зв’язку з обставинами, визначеними у статті 1 цього Закону, така заява подається до відповідного районного, міськрайонного, міського, районного у місті центру зайнятості за місцем проживання внутрішньо переміщеної особи.
По завершенні заходу кожен отримав буклети безоплатної правової допомоги, де зазначені контактні телефони та адреса Варвинського бюро правової допомоги, а також візитівки громадських організацій, що також допомагають ВПО.
За отриманням консультації та захистом своїх прав мешканці Варвинського району можуть звертатися до Варвинського бюро правової допомоги за адресою: смт. Варва, вул. Шевченка, буд. 61 або зателефонувати (04636) 2-11-06. Єдиний номер системи безоплатної правової допомоги 0 800 213 103.IMG 20170322 103444

   
© 2015 Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернігівській області | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua