Набрали чинності зміни до Сімейного кодексу України щодо забезпечення дотримання житлових прав дитини

Деталі

b024a88ef4dfcc3b1ae74dd6ccffde1e resize w 1140 h 696Сімейний кодекс України доповнено вимогою про обов'язкову участь органів опіки та піклування при розгляді в суді справ щодо виселення або зняття дитини з реєстрації місця проживання. Раніше відсутність прямої вказівки в законі дозволяла не дотримуватися даного положення.

14 червня 2017 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до статті 19 Сімейного кодексу України щодо забезпечення дотримання житлових прав дитини» від 17 травня 2017 № 2038 – VIII.
Зокрема, змінами до статті 19 Сімейного кодексу передбачено обов’язкову участь органу опіки та піклування при розгляді судом спорів щодо визначення місця проживання дитини, виселення дитини, зняття з реєстрації місця проживання, визнання дитини такою, що втратила право користування житловим приміщенням та управління батьками майном дитини.
Також, за участю органів опіки та піклування розглядаються справи, щодо участі одного з батьків у вихованні дитини, про позбавлення та поновлення батьківських прав, побачення з дитиною матері, батька, які позбавлені батьківських прав, відібрання дитини від особи, яка тримає її у себе не на підставі закону або рішення суду, управління батьками майном дитини, скасування усиновлення та визнання його недійсним обов’язковою є участь органу опіки та піклування.
Нагадуємо, що фахова правова допомога надається Сновським бюро правової допомоги за адресою: м. Сновськ, вул. Миру, 51а т. 2-13-48.
Також, за правовою допомогою звертайтесь до Менського місцевого центру з надання БВПД з 9-00 год. до 18-00 год. за адресою: м. Мена, вул. Героїв АТО, буд.9, тел.:3-30-01. Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги: 0-800-213-103.

   
© 2015 Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернігівській області | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua