На семінарі-нараді у Талалаївській райдержадміністрації говорили про правову допомогу

Деталі

 P6091865 1З метою проведення інформаційно-роз’яснювальних та комунікативних заходів для висвітлення діяльності системи БПД начальник Талалаївського бюро правової допомоги Яна Мудревська, 09 червня 2017 року, виступила на семінар-нарада для сільських, селищного голів та секретарів виконавчих комітетів селищної, сільських рад Талалаївського району.

Семінар-нарада відбулася під головуванням керівника апарату райдержадміністрації Оксани Вебер та за участю голови Талалаївської районної ради Юрія Дзюбана. Захід проходив у приміщенні райдержадміністрації. На заході були присутні голови та секретарі сільських, селищних рад Талалаївського району, працівники райдержадміністрації.
В ході виступу начальник Талалаївське бюро правової допомоги Яна Мудревська інформувала присутніх про етапи розвитку системи БПД, результати діяльності Ніжинського МЦ та бюро правової допомоги. Окрім того, детально зупинилася на змінах до Закону України «Про безоплатну правову допомогу» в частині розширення кола суб'єктів не безоплатну вторинну правову допомогу.
Вона нагадала, що метою зазначених законодавчих новел є посилення соціальних гарантій шляхом розширення кола осіб, які мають право на гарантовану державою безоплатну вторинну правову допомогу (тобто, можливість отримати адвоката за рахунок держави для вирішенні життєвих питань у правовий спосіб). Насамперед, йдеться про внутрішньо переміщених осіб та осіб, які до сьогодні лише претендували на отримання такого статусу, яким надаватимуть всі види правових послуг, передбачених частиною другою статті 13 ЗУ «Про безоплатну правову допомогу».P6091834 1
Така ж соціальна гарантія встановлена для осіб, які претендують на отримання статусу учасника бойових дій. Крім того, безоплатна вторинна правова допомога ветеранам війни, у тому числі учасникам бойових дій, іншим особам, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», надаватиметься не лише з питань їх соціального захисту, як це було до прийняття зазначених змін, а і з будь-яких інших питань.
Також суттєво змінилися підходи до визначення рівня малозабезпеченості:
• по-перше, особа матиме таке право, якщо її дохід не перевищує двох прожиткових мінімумів;
• по-друге, враховуватиметься середньомісячний дохід особи, яка звертається за допомогою, а не середньомісячний сукупний дохід сім’ї, як це було дотепер.P6091852 1
Внесені зміни враховують об’єктивну потребу у забезпеченні доступу до безоплатної правової допомоги особам, які мають дохід, що дорівнює прожитковому мінімуму або навіть більше, проте є недостатнім для самостійної оплати правових послуг. Крім того, прийняті зміни зроблять особу незалежною від доходів інших членів сім’ї у питанні звернення за безоплатною правовою допомогою. Насамперед, це уможливить звернення за такою допомогою осіб, законні інтереси та права яких порушуються в сім’ї.
За отриманням консультації та захистом прав звертайтеся до Талалаївського бюро правової допомоги, що працює за адресою: смт.Талалаївка, вул. Центральна, буд. 5, зателефон (04634) 2-10-73, з понеділка по п’ятницю, з 9-00 до 18-00. Єдиний номер системи безоплатної правової допомоги 0 800 213 103.

   
© 2015 Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернігівській області | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua