Про це варто знати! Основні причини та передумови торгівлі людьми

Деталі

stop child work03 серпня 2017 року головний спеціаліст відділу правопросвітництва та взаємодії з суб’єктами надання безоплатної первинної правової допомоги Менського МЦ з надання БВПД Лариса Омельяненко з метою інформування осіб, які перебувають на обліку в Менському районному центрі зайнятості провела семінар на тему «Запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі людьми, експлуатації дитячої праці».

Працівник центру зазначила, що серед найголовніших порушень прав людини є злочин, який має дуже багато назв – «торгівля людьми», «контрабанда людьми», «біле рабство». Відповідно до статті 149 Кримінального кодексу України злочини, пов’язані з торгівлею людьми, карається позбавленням волі на строк від 3 до 15 років. Високий рівень безробіття, недосконалість у законодавстві та правова необізнаність громадян, економічна ситуація в Україні та низький рівень життя є основними умовами, коли громадяни їдуть за кордон шукати роботу. Саме громадяни України складають значну частину живого «товару». Постраждати від торгівлі людьми можуть жінки, чоловіки та діти, незалежно від віку, освіти та соціального статусу. З метою ефективного попередження торгівлі людьми в Україні діють міжнародні організацій та мережа громадських об’єднань.
Відповідно до Закону України «Про протидію торгівлі людьми» особа, яка вважає себе постраждалою від торгівлі людьми, має право звернутися до місцевої державної адміністрації із заявою про встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, та до органів Національної поліції щодо захисту прав і свобод. Особа, якій встановлено статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми, має право на забезпечення особистої безпеки, поваги, а також на безоплатне одержання: інформації щодо своїх прав та можливостей, викладеної мовою, якою володіє така особа; медичної, психологічної, соціальної, правової та іншої необхідної допомоги; тимчасового розміщення, за бажанням постраждалої особи та у разі відсутності житла, в закладах допомоги для осіб, які постраждали від торгівлі людьми, на строк до трьох місяців, який у разі необхідності може бути продовжено за рішенням місцевої державної адміністрації, зокрема у зв'язку з участю особи в якості постраждалого або свідка у кримінальному процесі; відшкодування моральної та матеріальної шкоди за рахунок осіб, які її заподіяли, у порядку, встановленому Цивільним кодексом України; одноразової матеріальної допомоги у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України; допомоги у працевлаштуванні, реалізації права на освіту та професійну підготовку. Дані заходи проходять в рамках конфіденційності.
У разі працевлаштування, на території України, громадяни в приміщенні Центру мають змогу скористатися електронними сервісами Міністерства юстиції України, безкоштовно перевірити в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань інформацію про підприємство у трудових правовідносинах з яким особа має намір перебувати. Надання консультації з питань виїзду за кордон з метою працевлаштування, навчання можна отримати зателефонувавши на Національну «гарячу лінію» із запобігання торгівлею людьми, домашнього насильства та гендерної дискримінації та на «гарячу лінію» питань запобігання торгівлі людьми Центру «Ла Страда – Україна».
По завершенню заходу працівник Менського МЦ з надання БВПД надала рекомендації щодо запобігання торгівлі людьми та поширила друковані матеріали системи безоплатної правової допомоги, наголосивши, що за правовою допомогою необхідно звертатись до Менського місцевого центру з надання БВПД з 9-00 год. до 18-00 год. за адресою: м. Мена, вул. Героїв АТО, буд.9, тел.: (0244) 3-30-01. Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги: 0-800-213-103.

#МенськийМЦБВПД #Чернігів #безоплатнаправовадопомога #місцевийцентр #правовадопомога #Чернігівськаобласть #Мена #адвокати

   
© 2015 Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернігівській області | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua