Про те, як не стати жертвою зловживань у галузі трудових відносин, говорили у Талалаївському районі

Деталі

090817 103 серпня 2017 року з метою проведення правопросвітницьких заходів, спрямованих на запобігання безробіттю у відділі сприяння зайнятості проведено семінар для осіб, що перебувають на обліку, за участю начальника Талалаївського бюро правової допомоги Яни Мудревської.
Тема семінару «Запобігання нелегальній зайнятості, торгівлі людьми, експлуатації дитячої праці» була вибрана не випадково. Щороку, починаючи з 2014 року, 30 липня світова спільнота відзначає Всесвітній день протидії торгівлі людьми, який був проголошений Генеральною Асамблеєю ООН.

В ході семінару начальник Талалаївського бюро правової допомоги розповіла про цю глобальну проблему, звернула увагу на тяжке становище мільйонів жінок, чоловіків і дітей з усіх куточків світу, які стали жертвами торгівлі людьми, а також попередила шукачів роботи про небезпеку, яка чекає на них у разі нелегального працевлаштування не тільки у своїй країні, а й за кордоном. Працюючи нелегально, працівник не зможе належним чином захистити свої права: право на нормальні умови роботи та проживання, право на відпочинок, вихідні, право на виплати в разі втрати працездатності. Крім того, заробітна плата нелегального працівника буде набагато меншою, ніж заробітна плата працівника працюючого легально. На жаль, деякі з українських громадян стають жертвами зловживань у галузі трудових відносин та експлуатації через необізнаність: незнання міграційного законодавства, недостовірне подання інформації про життя за кордоном, попит на дешеву робочу силу, діяльність злочинних угруповань та недостатнє переслідування торговців людьми
Слід пам’ятати: якщо ви їдете за кордон з метою нелегального працевлаштування, то автоматично стаєте потенційним потерпілим, бо виїхавши на роботу за межі України за туристичною візою, людина порушує закони іноземної держави і відчуває себе порушником. Основні ознаки порушень прав людини: робота з недотриманням правил безпеки праці, трудовий день триває значно довше, у нелегального працівника забирають паспорт та інші документи, наявні обмеження в пересуванні містом, людина не може за потреби звернутися ні до медичного закладу, ні до поліції.
Окрім того, Яна Мудревська пояснила, чому торгівля людьми та експлуатація дітей в психологічному, фізичному і соціальному або моральному планах пов’язані з небезпекою, заподіянням шкоди здоров’ю, втратою людської гідності, прав та свобод. Згідно законодавства України передбачена кримінальна відповідальність за торгівлю людьми або інші незаконні угоди щодо людини (ст. 149 КК України), за експлуатацію дітей, зокрема, використання малолітньої дитини для заняття жебрацтвом (ст. 150 та ст.1501 КК України) .
Учасникам семінару запропонували інформаційні матеріли правової тематики, а також буклети «Що таке безоплатна вторинна правова допомога та як її отримати?» із зазначенням контактних телефонів та адресою розміщення бюро.

За отриманням консультації та захистом прав звертайтеся до Ніжинського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги (м. Ніжин, вул. Богуна, 8 (3-й поверх) або за телефоном (04631) 2-40-05), а також Талалаївського бюро правової допомоги ( смт.Талалаївка, вул. Центральна, буд. 5, зателефон (04634) 2-10-73) з понеділка по п’ятницю, з 9-00 до 18-00. Єдиний номер системи безоплатної правової допомоги 0 800 213 103.

   
© 2015 Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернігівській області | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua