Адвокат із Чернігівщини допоміг чоловіку визнати його право на земельну частку (пай)

Деталі

zemlya zakon paiУ березні 2017 року до Ніжинського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернувся житель Куликівського району (особа з інвалідністю) із проханням допомогти визнати його право на земельну частку (пай) та зобов’язати сільську раду виділити йому земельну ділянку. Захист прав громадянина здійснював адвокат системи безоплатної вторинної правової допомоги Андрій Котенок.

У лютому 2017р. чоловік дізнався, що не був включений до списку громадян, що додаються до державного акта на право колективної власності на землю, які мають право на земельну частку (пай) і не отримав сертифікат, хоча пропрацював у колгоспі 21 рік. Адвокат в інтересах клієнта центру звернувся до суду з позовною заявою про визнання права на земельну частку (пай). Обґрунтовуючи позовні вимоги тим, що чоловік дійсно був прийнятий 12.01.1979р. в члени колгоспу, а 16.03.2000р. - звільнений через реорганізацію КСП «40-річчя Жовтня» у СВК «Смолянський», про що довідка №27 від 06.03.2017р. надана СТОВ «Смолянка».
Рішенням Куликівського районного суду Чернігівської області від 10 квітня 2017 року позов було задоволено частково та визнано за клієнтом центру право на земельну частку (пай) в умовних кадастрових гектарах без визначення меж цієї частки в натурі (на місцевості), розташовану на території земель Смолянської сільської ради Куликівського району.
Довідкова інформація :
Указ Президента України «Про порядок паювання земель, переданих у колективну власність сільськогосподарським підприємствам і організаціям»
2. Право на земельну частку (пай) мають члени колективного сільськогосподарського підприємства, сільськогосподарського кооперативу, сільськогосподарського акціонерного товариства, в тому числі пенсіонери, які раніше працювали в ньому і залишаються членами зазначеного підприємства, кооперативу, товариства, відповідно до списку, що додається до державного акта на право колективної власності на землю.
При паюванні вартість і розміри в умовних кадастрових гектарах земельних часток (паїв) всіх членів підприємства, кооперативу, товариства є рівними.
Нагадаємо, за отриманням консультації та захистом своїх прав можна звернутися до Ніжинського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги (м. Ніжин, вул. Богуна, 8 (3-й поверх) або за телефоном (04631) 2-40-05) та його структурних підрозділів ( бюро правової допомоги ), а також за номером цілодобової телефонної лінії – 0 800 213 103.

   
© 2015 Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернігівській області | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua