У Чернігові обговорили допомогу шукачам міжнародного захисту та біженцям

Деталі

IMG 20170922 09354322 вересня в «Парк-готелі «Чернігів» відбувся круглий стіл «Захист шукачів міжнародного захисту та біженців. Міжнародні та національні стандарти».
У заході взяли участь в.о. директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернігівській області Олеся Пирковська, директор Чернігівського МЦ з надання БВПД Володимир Бобруйко, судді, представники поліції, прикордонних установ, міграційних служб, пункту перебування іноземців, служби у справах дітей та інші.

Під час заходу вітальне слово сказала в.о. директора Регіонального центру з надання БВПД у Чернігівській області Олеся Пирковська. Вона розповіла про засади надання правової допомоги шукачам міжнародного захисту та біженцям.

Директор Чернігівського МЦ Володимир Бобруйко, доповнивши слова Олесі Пирковської, докладно зупинився на проблемних питаннях, які виникають у адвокатів під час надання безоплатної правової допомоги як біженцям, так й іншим соціально вразливим категоріям осіб. Він розповів про становлення та розвиток системи безоплатної правової допомоги в Україні. Окремо він зупинився на забезпеченні надання правової допомоги особам, які перебувають в Чернігівському пункті тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства. Тим самим, Володимир Бобруйко зауважив, що вони співпрацюють з даною установою і проводять виїзні прийоми громадян.IMG 20170922 093550«Важливою складовою врегулювання міграційних процесів є недопущення порушень прав біженців та шукачів притулку, попередження жорсткого поводження з неврегульованими мігрантами, сприяння їм в доступі до правосуддя та ефективних засобів правового захисту», - підкреслив він.

В рамках заходу присутні обговорили: ситуацію з біженцями в світі та Україні; подачу заяв про надання міжнародного захисту та сучасні виклики; практичні виклики з надання БВПД іноземцям та ОБГ по справах про незаконне перетинання держкордону по ст.204-1 КУАП; щодо заповнення заяв-анкет про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту в Україні; оскарження рішень про затримання іноземців та ОБГ в ПТПІ, продовження термінів їх затримання, примусового видворення з України; особливості роботи із заявниками, які подають підроблені документи, перебувають у розшуку, по яким є рішення про заборону в’їзду в Україну, запит на екстрадицію; визнання та інтеграція біженців в Україні.IMG 20170922 093355

Захід організовано Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини за сприяння Представництва Управління Верховного Комісара ООН з питань біженців в Україні в рамках проекту «Посилення доступу до правосуддя шукачів притулку, мігрантів та інших вразливих груп іноземних громадян в Україні», що виконується за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Нове правосуддя»

   
© 2015 Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернігівській області | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua