В ході навчально-практичного семінару в прокуратурі Чернігівської області обговорили питання дотримання прав осіб, які перебувають в місцях несвободи

Деталі

29091728 вересня 2017 року на запрошення керівництва прокуратури Чернігівської області заступник директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернігівській області Олеся Пирковська та адвокат, керівник Чернігівського відокремленого підрозділу ГО «Всеукраїнське об’єднання адвокатів, які надають БПД» Микола Росомаха взяли участь у навчально-практичному семінарі на тему: «Використання міжнародних документів щодо дотримання прав в’язнів в місцях несвободи». До участі у роботі семінару також були запрошені представники Генеральної прокуратури України, спеціалісти Управління забезпечення прав людини Національної поліції, регіональний координатор Уповноваженого з прав людини Алла Лепеха, заступник начальника Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА Володимир Пулін, працівники регіональної та місцевих прокуратур.

Даний захід пройшов у форматі живої дискусії щодо вжиття заходів попередження нелюдського поводження або такого, що принижує честь та гідність людини в місцях несвободи, в тому числі щодо осіб, які знаходяться на замісній підтримувальній терапії та антиретровірусній терапії, у разі неповідомлення працівниками поліції під час поміщення таких осіб в ІТТ, заклади охорони здоров'я та ненадання своєчасного лікування таким особам, може трактуватись Європейським судом з прав людини як катування, що як наслідок є порушення ст.3 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, а також звертати увагу на осіб які знаходяться на обліку із захворюванням на гепатит.
Олеся Пирковська в ході виступу доповіла присутнім про стан надання БВПД у Чернігівській області особам, які перебувають у місцях несвободи. Доповнивши її слова, Микола Росомаха детально розповів про методи адвокатського реагування на порушення прав клієнтів та заходи, які вживаються адвокатами з метою захисту їх права на якісну медичну допомогу.
Окрім цього, учасниками заходу обговорено проблемні питання щодо порушення права на захист осіб в момент їх затримання, неповідомлення та невчасне повідомлення центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги. За результатами даного заходу учасниками домовлено про активну співпрацю у сфері захисту прав осіб, які знаходяться в місцях несвободи, зокрема, забезпечення належного медичного огляду осіб, поміщених в ІТТ із залученням необхідних медичних спеціалістів закладів охорони здоров'я, а також у разі виявлення тілесних ушкоджень у таких осіб, забезпечення належного фіксування таких ушкоджень.

   
© 2015 Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернігівській області | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua