Адвокат з Чернігівщини захистив права військовослужбовця, з якого незаконно хотіли стягнути майже 1 млн. грн.

Деталі

425 bigАдвокат Вадим Акуленко в судовому порядку допоміг військовослужбовцю довести, що з нього протиправно намагалися стягнути матеріальну відповідальність у розмірі 911 770,05 грн. за результатами службового розслідування. Під час якого не було встановлено факту розкрадання, марнотратства або втрати майна.

Відновлення порушених прав потребував учасник бойових дій, якому командир військової частини виніс наказ від 19.07.2017, яким притягнув його до повної матеріальної відповідальності у розмірі 911 770,05 грн.

Наказом командира військової частини від 19.07.2017 “Про результати службового розслідування з метою встановлення причин та умов не здачі посади капітаном” було встановлено факт не здачі посади в результаті недбалого виконання службових обов'язків капітаном, а саме не передачі матеріальних засобів по автомобільній службі та по службі паливно-мастильних матеріалів. Сума втрат паливно-мастильних матеріалів служби паливно-мастильних матеріалів складала 906204,45 грн, а нестач матеріальних засобів автомобільної служби 5565,60 грн.

Чернігівський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги для здійснення представництва інтересів громадянина у суді видав доручення адвокату Вадиму Акуленку від 14 серпня 2017 року № 1-496/17.

Вважаючи такі дії посадових осіб військової частини протиправними та такими, що прямо порушують права громадянина, а наказ від 19.07.2017 таким, що підлягає скасуванню, адвокат в інтересах клієнта звернувся до суду з адміністративним позовом.

Адвокат позовні вимоги обґрунтував тим, що мета проведення службового розслідування не відповідає підставам, викладеним у п.1.2 Інструкції про порядок проведення службових розслідувань у Збройних Силах України. Також, під час проведення службового розслідування не досліджено обставин, що передбачені п.3 Інструкції, не встановлено наявність причинного зв'язку між подією, з приводу якої було призначено службове розслідування та неправомірними діями військовослужбовця, не визначено ступінь та форму вини, мотиви протиправної поведінки, тощо. Крім того, в акті службового розслідування відсутні відомості щодо причин утворення витрат та періоду, за який вони утворились. Не наведено, в тому числі, і яким саме шляхом утворилась втрата майна: розкраданням, пошкодженням, втратою чи незаконним використанням, погіршенням або заниженням його цінності. Тобто, розслідуванням не було встановлено факту розкрадання, марнотратства або втрати майна автомобільної служби. Внаслідок викладеного, при застосуванні стягнення у вигляді притягнення позивача до матеріальної відповідальності відповідачем не було враховано суті діяння, обставин його скоєння.

Представник Військової частини адміністративний позов не визнав, надав свої письмові заперечення та вказав, що дії посадових осіб військової частини щодо складання акту службового розслідування та наказу командира від 19.07.2017 вчинені у повній відповідності до чинного законодавства, а отже, вимоги, передбачені ч.3 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України, ними дотримані.

Відповідно до постанови Чернігівського окружного адміністративного суду від 21 вересня 2017 року адміністративний позов задоволено частково. Суд дійшов висновку, що притягнення позивача до повної матеріальної відповідальності суперечить принципам, встановленим ч.3 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України, якими керується суд при перевірці рішень, вчинення дій або бездіяльності суб'єкта владних повноважень. А тому наказ командира військової частини від 19.07.2017 визнано протиправним та скасовано.

Нагадуємо, Чернігівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, за адресою: м. Чернігів, пр-т Миру, буд. 49-а, офіс 709, телефон: (0462) 77-51-68.

Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги 0-800-213-103.

   
© 2015 Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернігівській області | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua