Правове інформування людей з особливими потребами

Деталі

1d20 квітня 2018 року в рамках реалізації загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО» директор Чернігівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Володимир Бобруйко та головний спеціаліст відділу правопросвітництва та взаємодії з суб’єктами надання безоплатної первинної правової допомоги Оксана Мурашко завітали до громадської організації «Центр медико-соціальної і фізичної реабілітації осіб з інвалідністю з вадами фізичного розвитку «Інтеграція».

Також, на заході були присутні керівник Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області Олег Трейтяк, начальник Управління державної реєстрації В’ячеслав Харідков, представники Управління праці та соціального захисту населення Новозаводської у місті Чернігові ради та Чернігівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України, приватний нотаріус Чернігівського міського нотаріального округу Наталія Глоба.

Метою зустрічі було інформування людей з особливими потребами про їх права та форми реалізації захисту їхніх прав і свобод.5d

За отриманням правової допомоги звернулося шість осіб, які отримали вісім консультацій.

Питання, з якими зверталися громадяни, стосувались захисту прав споживачів(повернення товару неналежної якості), стягнення аліментів, поміщення ветерана війни до військового шпиталю на лікування, порядок оформлення спадщини за законом, отримання путівки на санаторно-курортне лікування, заміна пенсійного посвідчення, підготовка документів на забезпечення технічними засобами пересування, оформлення права власності на земельну ділянку, право участі особи з обмеженими можливостями (інвалід 1 групи) брати участь в програмі «Теплий дім» тощо.

Окрім того, Володимир Бобруйко розповів присутнім, що відповідно до ст.14 ЗУ «Про безоплатну правову допомогу» особи, які перебувають під юрисдикцією України, якщо їхній середньомісячний дохід не перевищує двох розмірів прожиткового мінімуму, розрахованого та затвердженого відповідно до закону для осіб, які належать до основних соціальних і демографічних груп населення, а також інваліди, які отримують пенсію або допомогу, що призначається замість пенсії, у розмірі, що не перевищує двох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб мають право звернутися за юридичною допомогою до Чернігівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.8765456грпа

Після завершення зустрічі, в приміщенні громадської організації працівники Центру залишили інформаційні буклети системи безоплатної правової допомоги та «Я МАЮ ПРАВО».

Нагадуємо, за правовою допомогою можна звернутися до Чернігівського місцевого центру з надання БВПД за адресою: м. Чернігів, пр-т Миру, буд. 49-а,офіс 709, тел: (0462) 77-51-68.

Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги 0 800 213 103.567654у3к

   
© 2015 Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернігівській області | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua