Правова допомога в УСЗН на Ріпкинщині

Деталі

IMG 061131 липня 2018 року головний спеціаліст Ріпкинське бюро правової допомоги Євгенія Панова провела консультування горомадян на базі Управління соціального захисту населення Ріпкинської районної державної адміністрації.

За отримнням правової інформації та консультацій звернулося двоє осіб, яких цікавило питання отримання допомоги малозабезпеченим сім'ям.

Тож, Євгенія Панова роз'яснила,що на сьогоднішній день в Україні існує великий перелік соціальних допомог громадянам, які мають своєю метою забезпечити гідні умови проживання для кожного та зрівняти соціальне становище громадян. Так, існує допомога малозабезпеченим сім'ям відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям», яка надається сім’ям, що постійно проживають в Україні та мають середньомісячний сукупний дохід нижче встановленого прожиткового мінімуму. До того ж, враховується не тільки фінансовий, а й майновий стан сім’ї, зайнятість її працездатних членів та інші фактори.

Процедура обчислення середньомісячного сукупного доходу родини здійснюється відповідно до Методики обчислення сукупного доходу сім’ї для всіх видів соціальної допомоги. Розрахунок проводиться на підставі довідки і декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням допомоги. При цьому, при розрахунку враховується дохід членів сім’ї:
• чоловіка, дружини
• рідних, усиновлених та підопічних дітей у віці до 18 років
• неодружених повнолітніх дітей, визнаних інвалідами з дитинства I та II групи або інвалідами I групи, які проживають разом з батьками
• дітей у віці до 23 років, які навчаються на денному відділенні в загальноосвітніх, професійно-технічних і вищих навчальних закладах I-IV рівня акредитації і не мають власних сімей (незалежно від місця проживання або реєстрації)
• непрацездатних батьків чоловіка і дружини, які проживають разом з ними і перебувають на їх утриманні через відсутність власних доходів
• жінок і чоловіків, які проживають однією сім’єю, не перебувають у шлюбі, але мають спільних дітей.

Відповідно до ст.4 ЗУ “Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям" передбачено порядок отримання такої допомоги :

Заява про надання державної соціальної допомоги подається уповноваженим представником сім'ї до місцевої державної адміністрації або до виконавчого комітету сільської, селищної ради. Виконавчий комітет сільської, селищної ради передає заяву про надання державної соціальної допомоги до місцевої державної адміністрації.

У заяві дається згода сім'ї на збір інформації про неї, про її власність, доходи та майно, що необхідна для мети цього Закону.IMG 0612

До заяви про надання державної соціальної допомоги додаються:
• документ, що посвідчує особу;
• довідка про склад сім'ї. До складу сім'ї включаються чоловік, дружина; рідні, усиновлені та діти цих осіб віком до вісімнадцяти років, а також діти, які навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних, вищих навчальних закладах I-IV рівнів акредитації до досягнення двадцяти трьох років і які не мають власних сімей; неодружені повнолітні діти, які визнані особами з інвалідністю з дитинства I та II груп або особами з інвалідністю I групи і проживають разом з батьками; непрацездатні батьки чоловіка та дружини, які проживають разом з ними і перебувають на їх утриманні у зв'язку з відсутністю власних доходів; особа, яка проживає разом з одинокою особою з інвалідністю I групи і здійснює догляд за нею; жінка та чоловік, які проживають однією сім'єю, не перебувають у шлюбі, але мають спільних дітей. При цьому до складу сім'ї включаються незалежно від місця проживання (перебування) або реєстрації діти, які навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних, вищих навчальних закладах I-IV рівнів акредитації до досягнення двадцяти трьох років і не мають власних сімей. До складу сім'ї не включаються особи, які перебувають на повному державному утриманні;
• декларація про доходи та майно осіб, які входять до складу сім'ї (в декларацію не включаються державна соціальна допомога, призначена відповідно до цього Закону; нарахована субсидія за спожиті житлово-комунальні послуги; сплачені членами сім'ї аліменти; грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, які беруть безпосередню участь в антитерористичній операції, на час її проведення);
• довідка про наявність та розмір земельної частки (паю);
• довідка встановленої форми про безпосередню участь особи в антитерористичній операції.

Державна соціальна допомога призначається з місяця звернення, якщо протягом місяця подано всі необхідні документи.

Рішення про призначення державної соціальної допомоги чи про відмову в її наданні приймається місцевою державною адміністрацією протягом десяти календарних днів і наступного після його прийняття дня надсилається уповноваженому представнику малозабезпеченої сім'ї.

Центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, організовує роботу щодо призначення та виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям.

Рішення про відмову в наданні державної соціальної допомоги має бути вмотивованим і містити роз'яснення порядку його оскарження.

Порядок призначення та виплати державної соціальної допомоги встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Крім того, головний спеціаліст розповсюдила інформацію щодо загальнопросвітницького проекту “ Я МАЮ ПРАВО!” та надала відповідні інформаційні буклети з правової тематики.
Нагадуємо, для отримання юридичної допомоги можна звернутися за адресою : смт. Ріпки, вул. Попудренка, 8-а, за телефоном: (04641) 2-19-12 та (04641) 2-13-67 , або до Чернігівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги: м.Чернігів, пр.-кт. Миру, 49-а, тел:(0462)77-43-58 та (0462)77-51-68.

Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги 0 800 213 103.

   
© 2015 Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернігівській області | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua