У дошкільному навчальному закладі батьки дізнавалися про свої права та обов’язки

Деталі

DSC0979806 вересня 2018 року директор Чернігівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Володимир Бобруйко зустрівся з батьками, діти яких відвідують Чернігівський дошкільний навчальний заклад № 21 «Дзвіночок».

Під час зустрічі Володимир Бобруйко висвітлив питання щодо діяльності Чернігівського місцевого центру з надання БВПД, його основні завдання та функції. Присутніх було поінформовано про порядок та підстави надання безоплатної правової допомоги, про порядок доступу до безоплатної вторинної правової допомоги для пільгових категорій населення.

Він акцентував увагу, що у відповідності до Закону України «Про безоплатну правову допомогу» усі діти мають право на безоплатну вторинну правову допомогу.

Володимир Бобруйко розповів про актуальні питання щодо порядку отримання аліментів, порядку зняття з реєстрації місця проживання, позбавлення права користування житлом, порядку призначення тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, порядку збільшення, зменшення розміру аліментів, порядку встановлення факту, що має юридичне значення (встановлення факту родинних відносин між фізичними особами; реєстрації шлюбу, розірвання шлюбу, усиновлення; проживання однією сім’єю чоловіка та жінки без шлюбу; належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім’я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з прізвищем, ім’ям, по батькові, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті).

Директор центру наголосив, що згідно статті 150 Сімейного кодексу України:
- батьки зобов’язані виховувати дитину в дусі поваги до прав та свобод інших людей, любові до своєї сім'ї та родини, свого народу, своєї Батьківщини;
- батьки зобов’язані піклуватися про здоров'я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток;
- батьки зобов’язані забезпечити здобуття дитиною повної загальної середньої освіти, готувати її до самостійного життя;
- батьки зобов’язані поважати дитину;
- передача дитини на виховання іншим особам не звільняє батьків від обов'язку батьківського піклування щодо неї;
- забороняються будь-які види експлуатації батьками своєї дитини;
- забороняються фізичні покарання дитини батьками, а також застосування ними інших видів покарань, які принижують людську гідність дитини.DSC09797

Також, він роз’яснив, що здійснення батьками своїх прав та виконання обов’язків мають ґрунтуватися на повазі до прав дитини та її людської гідності. Батьківські права не можуть здійснюватися всупереч інтересам дитини. Відмова батьків від дитини є неправозгідною, суперечить моральним засадам суспільства. Ухилення батьків від виконання батьківських обов’язків є підставою для покладення на них відповідальності, встановленої законом.

Зупинились на положеннях Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», який визначає організаційно-правові засади запобігання та протидії домашньому насильству, основні напрями реалізації державної політики у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, спрямовані на захист прав та інтересів осіб, які постраждали від такого насильства. Також було акцентовано увагу, що у відповідності до Закону України «Про безоплатну правову допомогу» усі особи, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі мають право на безоплатну вторинну правову допомогу.Фото Садок Бобруйко 06.09.2018

По завершенню заходу, працював консультативний пункт доступу до безоплатної правової допомоги. За отриманням правової допомоги звернулось чотири особи, які отримали юридичні консультації з питань порядку призначення аліментів на утримання повнолітніх дітей, які продовжують навчання; порядку розподілу майна подружжя; порядку отримання субсидії на житлово-комунальні послуги; порядку реєстрації місця проживання; оформлення права власності на спадкове майно.

Окрім того, присутні ознайомились з загальнонаціональним правопросвітницьким проектом «Я МАЮ ПРАВО» та бажаючі отримали візитки із зазначення контактних номерів та адресою Центру, а також буклети «БПД» та «Я МАЮ ПРАВО».

Нагадуємо, що для отримання юридичної допомоги можна звернутися за адресою: м. Чернігів, пр-кт. Миру, 49-а, тел: (0462) 77-51-68.

Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги 0 800 213 103.

   
© 2015 Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернігівській області | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua