На Чернігівщині обговорили, як спільними зусиллями з органами місцевого самоврядування покращити дотримання прав людини

Деталі

DSC 0362Сьогодні, 19 жовтня, Чернігівський громадський комітет захисту прав людини організував круглий стіл на тему: «Досягнення позитивних змін у місцевій політиці заради покращення практики щодо захисту прав людини».

У заході взяли участь: працівники системи безоплатної вторинної правової допомоги у Чернігівській області на чолі з директором Регіонального центру – Іриною Протченко, виконавчий директор Мережі правового розвитку Євгеній Полтенко, начальник прес-служби Чернігівської міської ради Андрій Подорван, перший заступник начальника Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області Сергій Рудий, регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Алла Лепеха та інші.

Захід відкрила керівник проектів Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Наталія Кулікова, яка зазначила, що основною метою круглого столу є обговорення шляхів та спільного плану дій органів місцевого самоврядування, владних установ та громадських організацій, які надають послуги територіальним громадам, для досягнення позитивних змін у місцевій політиці заради покращення практики щодо захисту прав людини. У своєму виступі вона розказала про результати моніторингу дотримання прав людини за методологією Місцевого індексу прав людини в пілотних громадах Чернігівської області.

«У Чернігівській області монітори вивчали дотримання прав людини у м.Чернігів, Носівській та Михайло-Коцюбинській об’єднаних територіальних громадах. Місцевий індекс прав людини – це мініпроект Української Гельсінської спілки з прав людини, заснований для підтримки і ефективного розвитку реформи децентралізації в Україні. Критерієм ефективності визнано такий розвиток, що базується на засадах пріоритету прав людини в усіх сферах її взаємин з державою. Моніторинг передбачає виставлення бальної та відсоткової оцінки зусиллям місцевої влади з забезпечення прав людини у кожному напрямі оцінювання. За результатами кожного моніторингу місцева влада має перелік рекомендацій до покращення власної діяльності», - зазначила Наталія Кулікова.DSC 0344

«Проведення таких заходів є дуже корисним як для нас, працівників системи БВПД, так і для органів місцевого самоврядування. Тільки завдяки спільним зусиллям ми можемо сприяти дотриманню прав людини. Для покращення індексу прав людини дуже ефективним є проведення правопросвітницьких заходів в межах яких громадяни інформуються про свої права», - прокоментувала директор Регіонального центру з надання БВПД у Чернігівській області Ірина Протченко.

«Дуже добре що громадська організація проводить оцінку дотримання прав людини у чернігівській громаді. Дані моніторингу обов’язково враховуватимуть управління та відділи міської ради, кожен по своєму напрямку роботи. Окрім того, підготовлена аналітика може бути використана під час підготовки міських програм, які так чи інакше стосуються сфери дотримання прав людини. Тобто є готова аналітика, яку можна брати у роботу. Це навіть полегшує завдання розробникам програм», - зазначив Андрій Подорван, начальник прес-служби Чернігівської міської ради.

Наприкінці заходу присутні обговорили пропозиції щодо досягнення позитивних змін у місцевій політиці заради покращення практики щодо захисту прав людини.

Організатор: Чернігівський громадський комітет захисту прав людини спільно з Мережею правового розвитку за підтримки USAID "Нове правосуддя"

   
© 2015 Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернігівській області | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua