Найчастіше ВПО звертаються з сімейних питань до центрів БВПД

Деталі

IMG 527906 лютого директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернігівській області Ірина Протченко спільно з директором Чернігівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернігівській області Володимиром Бобруйком взяли участь у круглому столі на тему: «Вирішення актуальних проблем внутрішньо переміщених осіб в Чернігівській області».

«Регіональний центр надає допомогу безпосередньо в кримінальних питаннях. Однак, якщо до нас звертаються внутрішньо переміщені особи – ми ніколи не відмовляємо. У таких випадках ми перенаправляємо до місцевих центрів чи партнерських організацій», - зазначила Ірина Протченко.
Володимир Бобруйко підкреслив, що до Чернігівського МЦ часто звертаються ВПО за консультацією та роз’ясненням.

Так, станом на 01 лютого 2019 року, за консультаціями до Чернігівського МЦ звернулося 66 осіб. Питання стосувалися: стягнення аліментів; порядку спадкування майна, яке знаходиться на окупованій території; порядку розірвання шлюбу; підстав припинення щомісячної адресної допомоги ВПО; порядку встановлення права власності на спадкове майно та інше.

За отриманням безоплатної вторинної правової допомоги станом на лютий місяць звернулося 38 осіб, з таких питань: позбавлення батьківських прав; визнання недійсним договору виконаних робіт; розірвання кредитного договору; представництва інтересів як потерпілого у кримінальному проваджені; стягнення матеріальної та моральної шкоди; розірвання шлюбу; стягнення аліментів та інше.

За словами юриста Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Надії Едієвої, на першому місці в регіоні стоїть проблема житла для переселенців, що змушує людей шукати заробітки у тіньовому секторі або в інших ризикованих місцях, аби мати можливість сплачувати оренду за житло. Гострими на сьогодні залишаються питання удосконалення процедур надання паспортів та реєстрації ВПО, отримання ними медичного забезпечення, організації працевлаштування, проблеми з соціальними виплатами, які загострюються змінами у законодавстві щодо внутрішньо переміщених осіб.

Директор департаменту соціального захисту населення Чернігівської облдержадміністрації Олег Русін, зазначив, що на Чернігівщині зареєстровано та проживають 8246 ВПО, тобто це 5476 родин. Якщо розглядати у розрізі категорій, то це 1691 дітей, 498 людей з інвалідністю та 3187 осіб пенсійного віку.IMG 5361

Нагадуємо, за правовою допомогою можна звернутися до Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернігівській області за адресою: м.Чернігів, вул. П'ятницька, 39, оф. 711, тел: (0462) 651-477, E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Єдиний номер системи безоплатної правової допомоги 0 800 213 103.

   
© 2015 Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернігівській області | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua