Майбутні педагоги дізнавалися про свої права у День виборів

Деталі

55621017 377884469714915 2117144402747981824 n25 березня у Регіональному центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернігівській області відбулась інформаційна зустріч зі студентами 1 курсу Національного університету «Чернігівський колегіум імені Т.Г.Шевченка».

Захід провели директор Регіонального центру з надання БВПД у Чернігівській області Ірина Протченко, представники Управління державної реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області Людмила Кузьміна та Світлана Трянова спільно з регіональним представником ВГО «ОПОРА» (громадським омбудсменом із захисту виборчих прав) Оленою Роговою.

Під час свого вступного слова Ірина Протченко зазначила, що 31 березня 2019 року в Україні відбудуться Вибори Президента і голос кожного має дуже велике значення для майбутнього країни. Також, вона підкреслила, що проведення таких заходів є необхідним для молоді, яка вперше буде голосувати.

Її слова доповнила Людмила Кузьміна, яка розповіла про Головне територіальне управління юстиції у Чернігівській області та його структуру. Окремо вона зупинилася на послугах, які кожен може отримати звернувшись до Управління державної реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти.

Регіональний представник ВГО «ОПОРА» (громадським омбудсменом із захисту виборчих прав) Олена Рогова нагадала про санкції зазначені в Кримінальному кодексі України за перешкоджання здійсненню виборчого права, фальсифікацію виборчих документів та порушення порядку фінансування політичної партії чи передвиборної агітації.

А саме, статті Кримінального кодексу України, що стосуються виборчого права:

Стаття 157. Перешкоджання здійсненню виборчого права або права брати участь у референдумі, роботі виборчої комісії або комісії з референдуму чи діяльності офіційного спостерігача. Карається обмеженням свободи на строк до 3 років до позбавлення волі на строк від 5 до 10 років, в залежності від тяжкості скоєного правопорушення.

Стаття 158. Надання неправдивих відомостей до органу ведення Державного реєстру виборців або фальсифікація виборчих документів, документів референдуму, підсумків голосування або відомостей Державного реєстру виборців. Тягне за собою позбавлення волі на строк від 2 до 10 років.

Стаття 158-1. Незаконне використання виборчого бюлетеня, бюлетеня для голосування на референдумі, голосування виборцем, учасником референдуму більше ніж один раз. Санкція статті передбачає від накладання штрафу до позбавлення волі на термін від 5 до 7 років.

Стаття 158-2. Незаконне знищення виборчої документації або документів референдуму. Покарання - від обмеження свободи на строк до 5 років до позбавлення волі на той самий строк.

Стаття 159. Порушення таємниці голосування. Санкція статті - від штрафу до позбавлення волі на строк до 3 років.

Стаття 159-1. Порушення порядку фінансування політичної партії, передвиборної агітації, агітації з всеукраїнського або місцевого референдуму. Передбачає від обмеження свободи на строк до 3 років до позбавлення волі на строк від 5 до 10 років.

Стаття 160. Підкуп виборця, учасника референдуму. Максимальне покарання - позбавлення волі на строк до 7 років.Важливо: кримінальній відповідальності підлягають не тільки для особи, які здійснюють підкуп виборців, але громадяни, які віддають свої голоси за гроші.

У разі виявлення порушень, пов’язаних з виборчим процесом, звертайтеся до поліції за номером 102.

Після чого Світлана Трянова провела гру «Я виборець – маю право» в якій студенти мали змогу перевірити свої знання щодо участі у виборчому процесі.

Нагадуємо, за правовою допомогою можна звернутися до Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернігівській області за адресою: м.Чернігів, вул. П'ятницька, 39, оф. 711, тел: (0462) 651-477, E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Єдиний номер системи безоплатної правової допомоги 0 800 213 103.

   
© 2015 Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернігівській області | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua