В Чернігівському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти імені К.Д. Ушинського говорили про безоплатну правову допомогу

Деталі

210519 121 травня 2019 року заступник директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Олеся Пирковська спільно з директором Чернігівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Володимиром Бобруйком в Чернігівському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти імені К.Д. Ушинського провели правоосвітній захід для вчителів правознавства та історії Чернігівської області.

Олеся Пирковська ознайомила присутніх з діяльністю Регіонального центру та відмітила, що адвокатами, які уклали контракти з Регіональним центром надається безоплатна вторинна правова допомога особам, до яких застосовано адміністративне затримання, адміністративний арешт; особам, які відповідно до положень кримінально процесуального законодавства вважається затриманими; особам, стосовно яких обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою; особам, стосовно яких у кримінальних провадженнях відповідно до положень Кримінального процесуального кодексу України захисник залучається слідчим суддею чи судом для здійснення захисту за призначенням або проведення окремої процесуальної дії; особам, засудженим до покарання у вигляді позбавлення волі.
Було зазначено, що всі особи, які перебувають під юрисдикцією України, можуть отримати безоплатну первинну правову допомогу, а саме надання правової інформації, консультацій і роз’яснень з правових питань, складення заяв, скарг та інших документів правового характеру (крім документів процесуального характеру), надання допомоги в забезпеченні доступу до вторинної правової допомоги та медіації.

210519 2

Володимир Бобруйко ознайомив присутніх з діяльністю Чернігівського місцевого центру з надання БВПД, зосередив увагу на порядку подання та розгляду звернень про надання безоплатної вторинної правової допомоги.
Також, було розглянуто типові питання, з якими звертаються громадяни до місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги на конкретних прикладах. Освітян цікавили питання стосовно порядку безоплатної приватизації земельної ділянки, оформлення житлових субсидій, відповідальності за кредитними договорами, питання житлового характеру, зокрема щодо визнання особи такою, що втратила право на користування житловим приміщенням.


Додатково, присутні дізналися про загальнонаціональний правопросвітницький проект «Я маю право», метою якого є підвищення правової свідомості українців та інформування громадян щодо механізмів захисту їхніх прав у повсякденному житті у правовий спосіб. Бажаючі отримали інформаційні матеріали «Я маю право», «Відповідальне батьківство» та системи безоплатної правової допомоги.
Нагадуємо, за правовою допомогою можна звернутися до Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернігівській області за адресою: м. Чернігів, вул. П'ятницька, 39, оф. 711, або до Чернігівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за адресою: м. Чернігів, пр-т Миру, буд. 49-а,офіс 709, тел: (0462) 77-51-68.
Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги 0 800 213 103.

   
© 2015 Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернігівській області | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua