Завдяки професійним умінням адвоката у суді було доведено невинуватість клієнта у інкримінованому йому злочині

Деталі

konyakaАдвокату Михайлу Яременку Регіональним центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернігівській області було видано доручення від 22.01.2015 року № 62/15 для надання безоплатної вторинної правової допомоги особі, обвинуваченій у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 286 КК України. Захисту потребував чоловік, якого обвинувачували в порушенні правил безпеки дорожнього руху, що спричинило тяжке тілесне ушкодження потерпілому. Обвинувальний акт уже було направлено до суду. Однак, у суді обвинувачення було змінено, кримінальне правопорушення перекваліфіковано на ст. 291 КК України (порушення чинних на транспорті правил, що убезпечують рух, що спричинило тяжкі наслідки). Завдяки професійній роботі захисника Михайла Яременка його клієнта вироком Носівського районного суду Чернігівської області від 04.03.2019 року визнано невинуватими у пред'явленому обвинуваченні та виправдано.

З точки зору сторони обвинувачення, чоловік, у дату та час, визначений обвинувальним актом керував гужовою повозкою, до якої був прикріплений сільськогосподарський пристрій для збирання сіна, в порушення вимог п.7.2, п. 7.3, а і б п. 7.7. Правил дорожнього руху, не обладнавши гужовий віз та пристрій для збирання сіна будь-якими світлоповертачами та ліхтарями, створивши цим небезпеку для інших учасників руху, а саме для водія автомобіля марки ВАЗ 2101, який рухався позаду нього, внаслідок чого відбулося зіткнення між керованою ним гужовою повозкою та автомобілем. Внаслідок вказаної ДТП водій автомобіля отримав тілесні ушкодження, що належать до категорії тяжких тілесних ушкоджень.
На підтвердження винуватості чоловіка у вчиненні інкримінованого кримінального правопорушення сторона обвинувачення посилалася на показання потерпілого, свідків, протоколів огляду транспорту та місця події, протоколу слідчого експерименту, висновки експертизи.
У судовому засіданні з розгляду матеріалів провадження обвинувачений свою вину не визнав повністю та просив суд його виправдати.
Згідно зі ст. 62 Конституції України обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Такий обов'язок суду щодо забезпечення презумпції невинуватості і права на справедливий судовий розгляд поєднуються з практикою Європейського Суду з прав людини. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачяться на її користь.
Обвинувальний вирок не може ґрунтуватися на припущеннях і ухвалюється лише за умови доведення у ході судового розгляду винуватості особи у вчиненні кримінального правопорушення, що визначено ч. 3 ст. 373 КПК України.
Відповідно до ч.1 ст. 94 КПК України слідчий, прокурор, слідчий суддя, суд за своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на всебічному, повному й неупередженому дослідженні всіх обставин кримінального провадження, керуючись законом, оцінюють кожний доказ з точки зору належності, допустимості, достовірності, а за сукупністю зібраних доказів - з точки зору достатності та взаємозв’язку для прийняття відповідного процесуального рішення.
За клопотанням сторони захисту були допитані свідки. В тому числі завдяки професійній роботі адвоката та в результаті виявлення ряду грубих порушень, в суді було визнано недопустимими протокол огляду місця дорожньо-транспортної пригоди, висновки експертиз, протоколи проведення слідчих експериментів, оскільки ці докази, були отримані внаслідок істотного порушення прав та свобод людини, гарантованих Конституцією та законами України.
Враховуючи вищевикладене, суд, оцінюючи докази з точки зору достатності належності та допустимості, прийшов до висновку, що доказів, на які посилається сторона обвинувачення та які не визнані судом недопустимими, недостатньо для доведення вини обвинуваченого у вчиненні злочину, передбаченого ст. 291 КК України, а тому чоловік підлягає виправданню.

   
© 2015 Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернігівській області | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua