Зустріч із регіональним представником Уповноваженого ВРУ з прав людини у Чернігівській області

Деталі

110619 2rПро питання взаємодії та проведення спільних заходів, спрямованих на підвищення рівня правової поінформованості громадян щодо захисту своїх прав, заходів в частині запобігання випадкам порушення їх прав та свобод вчора говорили під час робочої зустрічі Ірина Протченко- директор Регіонального центру з надання БВПД у Чернігівській області та Тетяна Коренькова - регіональний представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Чернігівській області.

Обговорені питання співпраці щодо запровадження механізмів співпраці щодо виявлення та недопущення випадків катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують людську гідність, видів поводження і покарання осіб, порушень права на захист та отримання безоплатної вторинної правової допомоги; вжиття спільних заходів щодо запобігання випадкам порушення прав дітей, зокрема тих, які постраждали від домашнього насильства, внаслідок воєнних дій чи збройного конфлікту, а також забезпечення їхнього захисту.

Довідка: Історичний досвід держав був значною мірою врахований при запровадженні інституції омбудсмана в Україні. В Конституції України в ст.101 передбачено створення нового конституційного органу – Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини для здійснення парламентського контролю за додержанням конституційних прав і свобод людини і громадянина. Ст.55 Конституції нашої країни проголошує право кожного звертатися до Уповноваженого з прав людини за захистом своїх прав. Включення цієї норми до статті Конституції, яка передбачає основні правові механізми захисту прав і свобод людини, свідчить про конституційне значення діяльності Уповноваженого по контролю за дотриманням прав і свобод людини в Україні. Уповноважений з прав людини є невід’ємним елементом конституційної системи захисту прав і свобод людини і громадянина, яка включає в себе в першу чергу систему судів України, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та міжнародні судові та інші органи, членом або учасницею яких є Україна.

   
© 2015 Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернігівській області | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua