Відбудеться круглий стіл на тему "Підвищення професіоналізму адвокатів як невід'ємний елемент ефективності системи БВПД"

Деталі

krugli stil 20024 березня 2015 року о 15:00 годині в приміщенні Чернігівської обласної ради (аудиторія № 3) відбудеться круглий стіл на тему "Підвищення професіоналізму адвокатів як невід'ємний елемент ефективності системи БВПД", метою якого є обговорення проблемних питань, що можуть виникати при взаємодії між системою надання безоплатної правової допомоги та адвокатурою; стимулювання регіональних ініціатив, спрямованих на реалізацію Меморандуму про співпрацю у сфері надання безоплатної правової допомоги між Національною асоціацією адвокатури України та Міністерством юстиції України; поглиблення співпраці між органами адвокатського самоврядування та центрами з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Під час круглого столу заплановано обговорення конкретних проблемних питань, що виникають під час надання адвокатами безоплатної правової допомоги, зокрема:
• які вимоги до професійної етики адвокатів постають у зв'язку з реалізацією на практиці ст. 53 Кримінального процесуального кодексу України (залучення захисника до проведення окремої процесуальної дії)?
• яке співвідношення конституційних прав на захист, на вільний вибір захисника та на безоплатну правову допомогу? які можливості для вільного вибору захисника у випадку надання безоплатної вторинної правової допомоги?
• як запобігти залученню до кримінальних проваджень «міліцейських адвокатів» слідчими?
• як удосконалити порядок та умови проведення конкурсу адвокатів для надання безоплатної вторинної правової допомоги?
• якими повинні бути умови укладення контрактів між адвокатами та центрами з надання безоплатної правової допомоги?
• яка практика роботи комісій з оцінювання якості, повноти та своєчасності надання адвокатами безоплатної правової допомоги?
• скільки і які саме скарги надходять на адвокатів у зв'язку з наданням ними безоплатної вторинної правової допомоги? що слід у зв'язку з цим слід врахувати у своїй роботі центрам з надання безоплатної вторинної правової допомоги?
• як забезпечити прозорість при розподілі справ між адвокатами з метою підвищення якості надання безоплатної вторинної правової допомоги та запобігання корупції?
• якими повинні бути стандарти якості надання безоплатної правової допомоги в цивільних і адміністративних справах?
• як ради адвокатів регіонів можуть використовувати модель і ресурси каскадних тренінгів системи безоплатної правової допомоги для підвищення кваліфікації адвокатів?
• чи доцільно й надалі приховувати прізвища адвокатів у рішеннях ВКДКА і КДКА? як це узгоджується з публічно-правовою природою інституту адвокатури та необхідністю підвищення етичних стандартів адвокатської діяльності?
• як забезпечити спільними зусиллями рад адвокатів регіонів та центрів з надання безоплатної правової допомоги подальшого виділення робочих приміщень для адвокатів, насамперед, у судах першої інстанції?
До обговорення питань у рамках круглого столу запрошені: представник Головного управління юстиції у Чернігівській області, представники Ради адвокатів Чернігівської області та Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури в Чернігівській області, керівник відокремленого підрозділу Всеукраїнської громадської організації «Об'єднання адвокатів, які надають безоплатну правову допомогу», адвокати, які надають безоплатну вторинну правову допомогу, представники Чернігівського обласного центру з надання БВПД.

   
© 2015 Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернігівській області | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua